Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2013, 20:25

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.)

W tym tygodniu rodzime firmy zapowiedziały premiery kilku obiecujących produkcji, a do kiosków zawitał spory zestaw gazet z pełnymi wersjami gier.

Poznaliśmy datę premiery Alien Rage. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.) - wiadomość - 2013-07-14
Poznaliśmy datę premiery Alien Rage.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w dobiegającym końca tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Euro Truck Simulator 2: Go East! Ekspansja Polska

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.) - ilustracja #2

Firma IMGN.pro zapowiedziała wydanie w naszym kraju Euro Truck Simulator 2: Go East! Ekspansja Polska, czyli pierwszego dodatku do popularnego symulatora studia SCS Software. Rozszerzenie wzbogaci wirtualną wersję Polski o osiem nowych miast i łączącą je sieć dróg. Pojawią się również dodatkowe lokacje na terytoriach Czech, Słowacji i Węgier. W sumie lista metropolii powiększy się o 16 miejscówek. Nie zabraknie też poprawek w mechanizmach rozgrywki oraz optymalizacji silnika.

Euro Truck Simulator 2: Go East! Ekspansja Polska ukaże się w dwóch wersjach – jako samodzielny dodatek oraz w zestawie z podstawową wersją gry. Premiera nastąpi pod koniec trzeciego kwartału 2013 roku.

Alien Rage

Polskie studio CI Games ogłosiło, że gra FPS Alien Rage trafi do sprzedaży 24 września. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Przy okazji ujawnienia daty premiery twórcy wypuścili również nowy zwiastun.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.) - ilustracja #4

Na półki kiosków zawitał nowy numer pisma Gamer. Magazyn kosztuje 10 zł i dołączono do niego pełną wersję gry:

  1. Symulator Śmigłowców Ratunkowych

Z kolei nowy numer czasopisma Komputer CD za 9 zł oferuje pełne wersje:

  1. Traktory: Puchar Sołtysa
  2. Space Hack

Natomiast wydając 9,5 zł na nowe wydanie tekturki Player otrzymacie grę:

  1. Aquadelic GT

Ukazał się również nowy numer magazynu Max Kids. Pismo kosztuje 8 zł i dołączono do niego pełne wersje:

  1. Farma 2
  2. Farma w Afryce

Pozostałe wieści

Hearthstone: Heroes of Warcraft - próbki polskiego dubbingu

Do sieci trafiły pierwsze próbki polskiego dubbing w karciance Hearthstone: Heroes of Warcraft. Jest to tym bardziej ciekawe, że studio Blizzard Entertainment nawet nie potwierdziło jeszcze oficjalnie planów opracowania lokalizacji. Tym samym dowiedzieliśmy się, że gra doczeka się polskiej wersji językowej. Przypomnijmy, że produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz iPadach, a beta testy ruszą przed końcem lata.

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w kwietniu 2013 roku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.) - ilustracja #5

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował wyniki sprzedaży najpopularniejszych magazynów branżowych w kwietniu bieżącego roku. Nowym liderem okazał się PC Format (75042 egzemplarzy - wzrost o 16,89% w porównaniu z rokiem ubiegłym), który odebrał żółtą koszulkę pismu CD-Action. Największy spadek, bo aż o 30,31% zanotował Komputer Świat, którego kwietniowy numer zakupiło 32019 osób.

Watch Dogs w polskiej kinowej wersji językowej

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (8-14 lipca 2013 r.) - ilustracja #6

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Watch Dogs ukaże się w wersji zlokalizowanej kinowo na wszystkich platformach docelowych. Oznacza to, że polskie napisy będą mogli włączyć nie tylko pecetowcy, ale również posiadacze PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i Wii U. Wersje na PC oraz konsole obecnej generacji zadebiutują 22 listopada. Natomiast edycje na nadchodzące platformy firm Sony i Microsoft trafią do sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Gloria Victis – zapis rozgrywki z wersji pre-alfa polskiego średniowiecznego MMORPG

Polskie studio Black Eye Games opublikowało zapis rozgrywki z projektu Gloria Victis, czyli sandboksowej gry MMORPG. Materiał trwa ponad cztery minuty i pochodzi z wersji pre-alfa. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. Prace nad nią trwają od wielu lat, ale twórcy wciąż nie są jeszcze gotowi podać daty premiery ani nawet terminu startu beta testów.

Rambo: The Video Game – zwiastun i data premiery

Polskie studio Teyon opublikowało pierwszy zwiastun z gry Rambo: The Video Game. Przy okazji zdradzono, że produkcja zadebiutuje zimą tego roku. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (8-12 lipca 2013)
  2. Polacy również pokochali The Last of Us. Top Empik - Tydzień 27
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 13-14 lipca