Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 12:24

Gloria Victis – zapis rozgrywki z wersji pre-alfa polskiego średniowiecznego MMORPG

W sieci pojawił się zwiastun z polskiego niezależnego MMORPG - osadzonej w fikcyjnym quasi-średniowiecznym świecie gry Gloria Victis. Film trwa ponad cztery minuty i pokazuje fragmenty rozgrywki z wersji pre-alfa.

Niezależne polskie studio Black Eye Games wypuściło nowy trailer z tworzonej przez siebie darmowej gry MMORPG w średniowiecznych realiach zatytułowanej Gloria Victis. Na trwającym ponad cztery minuty materiale możemy zobaczyć gameplay w wersji pre-alfa. Film został opatrzony anglojęzycznym komentarzem twórców, uzupełnionym polskimi napisami.

Zwiastun pokazuje nam w akcji różnorodne aspekty nadchodzącej produkcji. Prezentacja zaczyna się od przedstawienia realistycznego i taktycznego systemu walki opartego na umiejętnościach gracza, by przejść następnie do ukazania drużynowego aspektu zabawy nastawionej na rozgrywkę PvP i swobody rozwoju postaci, wynikającej z braku sztywnego podziału na klasy. W dalszej części zwiastuna omówiony zostaje szeroki wybór zbalansowanych przedmiotów, przygotowanych w oparciu o rzeczywisty średniowieczny rynsztunek, a także uniwersum zapełnione prowadzącymi własne życie NPC’ami, gwarantujący poczucie imersji. Dzięki trailerowi możemy też wstępnie ocenić oprawę graficzną, wraz z oknami interfejsu.

Jak na produkcję niezależną, Gloria Victis prezentuje się bardzo przyzwoicie. - Gloria Victis – zapis rozgrywki z wersji pre-alfa polskiego średniowiecznego MMORPG - wiadomość - 2013-07-09
Jak na produkcję niezależną, Gloria Victis prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Przypomnijmy, że o Gloria Victis po raz ostatni słyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku, kiedy to gra trafiła na Kickstartera. Zbiórka została dawno zakończona, lecz niestety nie odniosła sukcesu. Tytuł wsparło 270 osób, lecz twórcom udało się zebrać zaledwie trzecią część potrzebnej kwoty, wynoszącej 60 tysięcy funtów, która pozwoliłaby stworzyć samą wersję alfa. Dlatego studio prace nad swoim MMORPG wciąż musi prowadzić „po godzinach”, przez co proces twórczy przebiega powoli. W omawianym zwiastunie deweloper prosi o wsparcie finansowe dla Gloria Victis, a tych, którzy chcą przyczynić się do ukończenia dzieła, zaprasza do zasilenia szeregów zespołu Black Eye Games.

Choć tytuł jest w produkcji już od wielu lat, polskie studio wciąż nie podaje choćby przybliżonego terminu jego ukończenia. Niemniej, powyższy trailer udowadnia, że zapał twórców nie słabnie, a gra, jak długo nie miałaby być produkowana, kiedyś najpewniej doczeka się finalnej wersji. Tymczasem chętni do zanurzenia się w wykreowany przez Black Eye Games niby-średniowieczny świat fantasy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem data rozpoczęcia otwartych testów również nie została jeszcze podana. Jedynym sposobem na wypróbowanie gry jest obecnie wsparcie studia i wygranie w ten sposób klucza do zamkniętej wersji pre-alfa.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej