Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2016, 17:20

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 stycznia 2016 r.)

W tym tygodniu rodzime firmy wciąż dopiero przebudzały się ze świątecznego letargu, ale mimo to otrzymaliśmy sporo ciekawych wieści, wśród których znalazł się m.in. nowy zwiastun Dying Light: The Following, nominacje do prestiżowych nagród otrzymane przez Wiedźmina 3 i Superhot oraz premiera kolejnej przygodówki od Artifex Mundi.

Wersja pecetowa Rise of the Tomb Raider ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 stycznia 2016 r.) - wiadomość - 2016-01-10
Wersja pecetowa Rise of the Tomb Raider ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w dobiegającym końca tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Rise of the Tomb Raider na PC

Firma Cenega poinformowała, że wyda w naszym kraju pecetową wersję gry Rise of the Tomb Raider. Tak jak w przypadku edycji konsolowej, produkcja otrzyma pełną lokalizację, a głosu Larze Croft udzieli Karolina Gorczyca. Nie zabraknie oczywiście również opcji zabawy w języku angielskim.

Wersja cyfrowa trafi do sprzedaży 28 stycznia, a dzień później dostępne będzie wydanie pudełkowe.

Pozostałe wieści

Premiera Fairy Tale Mysteries: The Puppet Thief

Specjalizujące się w produkcjach casualowych rodzime studio Artifex Mundi wypuściło przygodówkę Fairy Tale Mysteries: The Puppet Thief (polski tytuł brzmi Świat Baśni: Złodziej Dusz), czyli odświeżoną wersję projektu sprzed kilku lat.

Gra dostępna jest na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami Android i Windows Phone.

Dying Light: The Following – nowy zwiastun fabularny

Polskie studio Techland opublikowało nowy zwiastun fabularny z Dying Light: The Following, czyli potężnego dodatku do zeszłorocznego przeboju. Przypomnijmy, że rozszerzenie trafi do sprzedaży 9 lutego, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Superhot nominowany do nagrody IGF

16 marca podczas imprezy Independent Games Festival odbędzie się gala, na której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych produkcji niezależnych. W tym tygodniu ujawniono listę nominowanych tytułów i nie zabrakło wśród nich polskiego akcentu. Jednym z projektów nominowanych do nagrody głównej okazała się bowiem powstająca w Łodzi strzelanka Superhot.

Wiedźmin 3 z czterema nominacjami do nagród GDC

W marcu przyznane także zostaną nagrody Game Developers Choice Awards i wśród finalistów znalazł się polski Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przebój studia CD Projekt RED uzyskał nominacje w czterech kategoriach:

 1. Gra roku
 2. Najlepsza oprawa wizualna
 3. Najlepsza narracja/scenariusz
 4. Najlepsza technologia

Rise of the Tomb Raider z kartami firmy Nvidia także w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 stycznia 2016 r.) - ilustracja #6

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w rosyjskich sklepach do wybranych kart grafiki firmy Nvidia dodawana jest pecetowa wersja Rise of the Tomb Raider. Wkrótce potem okazało się, że podobna promocja przygotowana została także dla polskich klientów.

Kod umożliwiający pobranie gry dołączany jest do układów z serii GeForce GTX 900 (model 970 lub lepszy) oraz laptopów wyposażonych w GeForce’a GTX 970M, 980M lub 980. Promocja obowiązuje w następujących sklepach:

 1. Morele,
 2. X-KOM,
 3. Alsen,
 4. PC Projekt,
 5. fox computer,
 6. Arest,
 7. Agito.

Oczywiście należy pamiętać, że grę będzie można pobrać dopiero w dniu jej premiery.

Ciekawe linki

 1. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 9-10 stycznia
 2. Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet