Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 stycznia 2016, 10:30

Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet

Po długim oczekiwaniu, w Polsce nareszcie ruszył Netflix, czyli największa na świecie usługa udostępniająca filmy i seriale przez Internet. Otrzymaliśmy w ten sposób wygodny dostęp do najpopularniejszych produkcji telewizyjnych, choć nie obyło się bez pewnych problemów na starcie.

Netflix w końcu trafia nad Wisłę. - Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet - wiadomość - 2016-01-07
Netflix w końcu trafia nad Wisłę.

Po latach oczekiwania polscy widzowie wreszcie mogą cieszyć się serwisem Netflix, oferującym za miesięczną opłatą dostęp do szeregu filmów oraz seriali poprzez media strumieniowe. Podczas konferencji w Las Vegas firma obwieściła, że wśród rynków, w które celuje owa szalenie popularna platforma typu „video on demand” (VOD), jest także nasz kraj. Już teraz możecie więc skorzystać z jej usług poprzez portal netflix.com/pl/ – zarówno na komputerze osobistym, jak i z poziomu urządzeń mobilnych z iOS-em (iPhone’ów, iPadów), konsol (aplikacje na PS3 i PS4 są już dostępne) czy telewizorów (np. przez Apple TV).

Daredevil to jedna z najbardziej kuszących propozycji polskiego Netfliksa – i to dostępna z polskimi napisami. - Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet - wiadomość - 2016-01-07
Daredevil to jedna z najbardziej kuszących propozycji polskiego Netfliksa – i to dostępna z polskimi napisami.

Zasady korzystania są bardzo proste – wykupując miesięczną subskrypcję, zapewniamy sobie dostęp do nielimitowanego oglądania wszystkich zasobów polskiej wersji serwisu. Najtańsza opcja kosztuje 7,99 euro (około 35 złotych), jednak nie oferuje wysokiej rozdzielczości materiałów i pozwala na oglądanie ich na jednym urządzeniu – komputerze, telewizorze czy tablecie – w danym momencie. Dopłacając 2 euro, zwiększymy tę liczbę do dwóch ekranów, a seriale i filmy będą dostępne także w HD. Z kolei najdroższa opcja Premium (11,99 euro, czyli 52 złote) zapewnia jakość Ultra HD na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie. Płatność jest możliwa za pomocą PayPala oraz karty kredytowej, jednak niektórzy użytkownicy mają problemy z rejestracją – trudno określić, czy jest to związane z posiadaniem konta w konkretnych bankach. Jeżeli traficie na podobne przeszkody, informujcie nas w komentarzach!

W ofercie brakuje na razie House of Cards. Czy Frank Underwood pojawi się na polskim Netfliksie w kolejnych miesiącach działania platformy? - Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet - wiadomość - 2016-01-07
W ofercie brakuje na razie House of Cards. Czy Frank Underwood pojawi się na polskim Netfliksie w kolejnych miesiącach działania platformy?

To nie koniec początkowych problemów Netfliksa w naszym kraju. Na razie lista seriali jest zdecydowanie uboższa od oferty amerykańskiej – brakuje przede wszystkim House of Cards, sztandarowej pozycji tej platformy. W polskiej wersji serwisu niestety nie jest ona dostępna ze względu na to, że licencję na emitowanie tego popularnego politycznego dramatu posiada NC+. Brakuje także interfejsu w naszym języku, co jednak powinno zostać wkrótce nadrobione. Gorzej z polskimi napisami oraz lektorem – w przypadku wielu filmów oraz seriali te opcje są zwyczajnie niedostępne. Listę filmów z polskimi napisami znajduje się pod tym adresem: www.netflix.com/browse/subtitle/pl.

Czy Netflix będzie w stanie zaspokoić apetyty kinomanów? Przekonamy się już wkrótce. - Netflix w Polsce - wreszcie możemy oglądać najlepsze filmy i seriale przez Internet - wiadomość - 2016-01-07
Czy Netflix będzie w stanie zaspokoić apetyty kinomanów? Przekonamy się już wkrótce.

Wśród produkcji dostępnych na starcie są m.in. seriale Arrow, Jessica Jones, Breaking Bad, Daredevil i Hannibal, przy czym nie każda pozycja jest dostępna po polsku. Netflix oferuje także filmy takie jak 300, Chłopcy z ferajny, Forrest Gump, Kill Bill i Shrek. Pełną listę znajdziecie w naszej odrębnej wiadomości, która będzie na bieżąco aktualizowana.

  1. Netflix w Polsce – pełna lista filmów i seriali
  2. Strona internetowa platformy Netflix