Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2016, 14:12

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 lipca 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier obfitował głównie w zapowiedzi wydawnicze rodzimych dystrybutorów (Cenega wyda Resident Evil VII i BioShock: The Collection, a Techland F1 2016). Wypuszczono również wersję testową obiecującej mobilnej strategii Battle Skylands od studia BAAD Games.

Zespół Bloober Team zapowiedział Layers of Fear: Inheritance. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-11
Zespół Bloober Team zapowiedział Layers of Fear: Inheritance.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Layers of Fear: Inheritance

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwszy dodatek fabularny do przygodowego horroru sprzed kilku miesięcy. DLC pozwoli nam na wcielenie się w córkę znanego z podstawowej wersji malarza.

Rozszerzenie zmierza na pecety, gdzie działać będzie na systemach Windows, OSX i Linux, oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 2 sierpnia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Game of the Year Edition

Studio CD Projekt RED zapowiedziało Wiedźmin 3: Dziki Gon - Game of the Year Edition. Pod tym tytułem kryje się zestaw zawierający podstawową wersję gry, oba duże dodatki (Serce z kamienia oraz Krew i Wino) oraz wszystkie darmowe DLC.

W planach są wydania na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie podano daty premiery, ale wiarygodne źródła spekulują, że nastąpi ona 26 sierpnia tego roku.

Resident Evil VII

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Resident Evil VII, czyli następna odsłona popularnego cyklu survival-horrorów studia Capcom.

Produkcja ukaże się 24 stycznia przyszłego roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach gra będzie dostępna w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru.

BioShock: The Collection

Cenega zamierza wydać w naszym kraju także BioShock: The Collection, czyli zestaw zawierający odświeżone wersja wszystkich trzech odsłon cyklu wraz z dodatkami.

Kolekcja trafi do sprzedaży 16 września w angielskiej wersji językowej na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Niestety, dystrybutor nie ma w planach wypuszczenia wydania pecetowego.

F1 2016

Z kolei firma Techland poinformowała, że będzie polskim wydawcą gry F1 2016, czyli tegorocznej edycji popularnej serii symulatorów wyścigowych studia Codemasters.

Produkcja ukaże się 19 sierpnia tego roku. Gra sprzedawana będzie w sugerowanej cenie 199,90 zł na PC oraz 259,90 zł na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Pozostałe wieści

Battle Skylands

W rodzimej wersji serwisu Google Play zadebiutowała, w ramach tzw. soft-launcha, wersja testowa gry Battle Skylands, czyli mobilnej strategii sieciowej autorstwa polskiego studia BAAD Games Design. Produkcja łączy elementy RTS i MMO, pozwalając graczom na budowanie baz na latających wyspach i toczenie wojen za pomocą wyszkolonych tam oddziałów.

Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Światowa premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu i gra trafi nie tylko na Androida, ale również na iOS.

  1. Battle Skylands w Google Play

Syberia 3 doczeka się bogatej edycji kolekcjonerskiej

Firma CDP.pl ujawniła zawartość edycji kolekcjonerskiej przygodówki Syberia 3. Wydanie to kupimy tylko w sklepie firmy, w cenie 399,99 zł (PC) i 499,99 zł (Xbox One i PlayStation 4). Za tę kwotę otrzymamy, poza samą grą, figurkę Kate Walker – głównej bohaterki gry, dwie litografie na papierze czerpanym, 20-stronicowy komiks inspirowany produkcją, plakat, 60-stronicowy artbook oraz cyfrową wersję ścieżki dźwiękowej.

W przypadku edycji pecetowej do zestawu dodane zostaną również dwie pierwsze części cyklu.

Wersja na pecety. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-11
Wersja na pecety.
Wydania konsolowe. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-11
Wydania konsolowe.

Ciekawe linki

  1. ESL One Cologne 2016 – kolejny turniej CS:GO z udziałem Polaków
  2. Założyciele CD Projekt na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Wprost
  3. Największe polskie firmy deweloperskie wspierają młodych twórców - finał konkursu ZTGK

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.