Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2016, 12:37

autor: Makek

ESL One Cologne 2016 – kolejny turniej CS:GO z udziałem Polaków

Już jutro rozpoczyna się kolejny turniej w Counter-Strike: Global Offensive – ESL One Cologne 2016, w którym pula nagród wynosi million dolarów. O wygraną powalczy 16 zespołów, wśród których znajduje się również ekipa polskich graczy – Virtus.pro.

W dniach od 5 do 10 lipca odbywać się będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów Counter-Strike: Global Offensive. W tym czasie w Kolonii będą miały miejsce zawody ESL One Cologne 2016, czyli tzw. major” – wielki turniej CS:GO, których w trakcie roku odbywają się jedynie trzy. Pula nagród wynosi aż milion dolarów i jest to drugi raz w historii tego typu zmagań, kiedy zawodnicy walczą o tak wysoką sumę.

ESL One w Kolonii to drugi turniej CS:GO, w którym pula nagród wynosi million dolarów. - ESL One Cologne 2016 – kolejny turniej CS:GO z udziałem Polaków - wiadomość - 2016-07-04
ESL One w Kolonii to drugi turniej CS:GO, w którym pula nagród wynosi million dolarów.

O zwycięstwo w ESL One Cologne 2016 powalczy 16 zespołów, wśród których znajduje się także skład Polaków – Virtus.pro, składający się z dobrze znanych polskim fanom graczy: TaZa, NEO, Snaxa, byali’ego oraz pashyBicepsa. Polska ekipa nie może co prawda pochwalić się wieloma sukcesami w ostatnim czasie, jednak z pewnością są oni głodni zwycięstwa – zwłaszcza że ostatni raz wygrali zawody tej rangi w 2014 roku w Katowicach. Powtórzenie sukcesu nie będzie jednak łatwe, biorąc pod uwagę dużą konkurencję. Jednym z faworytów w Kolonii z pewnością jest SK Gaming – zwycięzcy zawodów MLG Columbus 2016 (wtedy jeszcze pod banderą organizacji Luminosity), ale groźnymi rywalami są także gracze z ukraińskiego zespołu Natus Vincere, szwedzkiego fnatic czy duńskiego Astralis.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wielkich turniejów, studio Valve przygotowało specjalną zabawę dla graczy Counter-Strike: Global Offensive. W menu gry wszyscy chętni mogą wziąć udział w typowaniu zwycięskich drużyn każdego dnia rozgrywek. Oprócz tego można stworzyć swoją tzw. drużynę marzeń, składającą się z wybranych profesjonalnych zawodników, którzy według nas będą w czasie turnieju cechować się najlepszą skutecznością w postaci np. największej liczby fragów z karabinu snajperskiego, pistoletu czy liczby zabójstw rozpoczynających rundę. Warunkiem przystąpienia do eventu jest wykupienie specjalnych naklejek – dostępnych w grze lub na rynku Steam. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest później odpowiednim graczom lub drużynom.

O zwycięstwo w turnieju powalczy polska ekipa Virtus.pro (od lewej: byali, pashaBiceps, TaZ, Snax, NEO). - ESL One Cologne 2016 – kolejny turniej CS:GO z udziałem Polaków - wiadomość - 2016-07-04
O zwycięstwo w turnieju powalczy polska ekipa Virtus.pro (od lewej: byali, pashaBiceps, TaZ, Snax, NEO).

Wszystkie mecze będą relacjonowane w Internecie na platformach streamingowych – np. na Twitch, gdzie znajdziecie zarówno mecze z polskim jak i angielskim komentarzem. Warto dodać, że osoby oglądające turniej na oficjalnych kanałach (czyli między innymi dwóch powyższych) będą miały szansę na otrzymanie specjalnej skrzynki z turnieju ESL One Cologne 2016. Aby móc ją otrzymać należy połączyć swoje konto Twitch z kontem Steam, lub oglądać rozgrywki bezpośrednio z odtwarzacza w Counter-Strike: Global Offensive. Pierwszy mecz rozpocznie się już jutro o godzinie 11:00, a po pełny harmonogram rozgrywek zajrzyjcie na oficjalną stronę turnieju.

ESL One Cologne 2016 – kolejny turniej CS:GO z udziałem Polaków - ilustracja #3

Counter-Strike: Global Offensive jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych. Profesjonalne rozgrywki CS:GO odbywają się bardzo często, jednak prawdziwą atrakcją dla wszystkich fanów tej produkcji są tzw. majory, czyli zawody z największymi pulami nagród, odbywające się jedynie trzy razy w roku. ESL One Cologne 2016 jest już 9. tego typu turniejem w historii Counter-Strike: Global Offensive. Warto dodać, że takie wielkie zawody odbyły się dwa razy w Katowicach – w 2014 roku (kiedy to zwyciężyła polska ekipa Virtus.pro) oraz 2015.