Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 lipca 2016, 12:06

CSR Racing 2 - kontynuacja króla drag racingu wjechała na iOS i Androida

Na rynku mobilnym zadebiutowało CSR Racing 2, czyli gra wyścigowa koncentrująca się na tzw. drag racingu. Pierwszą część pobrało 130 mln osób. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

Wydawać by się mogło, że idea ścigania się jedynie w linii prostej to propozycja, która nie ma szans na zachwycenie mas. Wyniki popularności gry CSR Racing (ponad 130 mln pobrań) pokazują jednak, że wielu graczom skręcanie wcale nie jest potrzebne do szczęścia. Te osoby ucieszyć powinna wiadomość, że po wielomiesięcznych testach do szerokiej dystrybucji trafiła wreszcie kontynuacja tego projektu, zatytułowana po prostu CSR Racing 2.

Gra symuluje tzw. drag racing, w Polsce znany również pod nazwą wyścigi równoległe, czyli rywalizację, w której dwa samochody próbują w jak najkrótszym czasie, przy starcie od zera, pokonać prosty odcinek drogi. Autorzy nie szczędzili środków i zainwestowali w uzyskanie odpowiednich licencji. Dzięki temu możemy bawić się ponad pięćdziesięcioma autami, wiernie odtworzonymi na podstawie rzeczywistych modeli takich producentów jak Ferrari, McLaren, Bugatti, Lamborghini, Pagani czy Koenigsegg. Każdy z nich prowadzi się trochę inaczej i aby odnosić sukcesy trzeba nauczyć się specyfiki danego typu.

Gra oferuje sporo zawartości dla pojedynczego gracza. Rywalizując ze sztuczną inteligencją może on powoli wspinać się po szczeblach kariery i przy okazji odkryć prawdę o tym, kto rządzi miastem. Dostępny jest również tryb multiplayer, który pozwala na rywalizowanie z innymi graczami w czasie rzeczywistym oraz dołączanie do tzw. ekip, pełniących tutaj rolę gildii. Autorzy przygotowali interfejs umożliwiający łatwą komunikację między użytkownikami oraz dostęp do stale uaktualnianych sieciowych rankingów. Regularnie organizowane są także eventy.

Rozgrywka kładzie także duży nacisk na tuningowanie aut. Gracze mogą wymieniać części, manipulować ciśnieniem w kołach, montować dopalacze jak i majstrować przy skrzyniach biegów. Niepotrzebne samochody da się rozebrać na części do wykorzystania w innych modelach.

CSR Racing 2 dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

CSR Racing 2w App Store

CSR Racing 2 w Google Play