Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 10:35

autor: Keczup

Założyciele CD Projekt na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Wprost

Założyciele firmy CD Projekt – Michał Kiciński i Marcin Iwiński - zostali zaliczeni do grona stu najbogatszych Polaków przez magazyn Wprost. Wartość ich majątków przekracza 300 milionów złotych.

Jak co roku tygodnik „Wprost” opublikował zestawienie stu najbogatszych Polaków. Dla nas szczególnie ciekawe jest, że po raz pierwszy w rankingu magazynu znaleźli się Michał Kiciński i Marcin Iwiński – założyciele firmy CD Projekt, odpowiedzialni za produkcję gier studia CD Projekt RED. Wprawdzie obaj panowie zamykają zestawienie wśród przedstawicieli szeroko pojętych mediów, ale nie zmienia to faktu, że majątek każdego z nich przekroczył imponujące 300 milionów złotych. Michał Kiciński uplasował się na 83. miejscu (331 mln zł), a Marcin Iwiński zajął 88. miejsce (323 mln zł) w rankingu najbogatszych Polaków.

Geralt zadbał o majątki założycieli firmy CD Projekt - Założyciele CD Projekt na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Wprost - wiadomość - 2016-06-28
Geralt zadbał o majątki założycieli firmy CD Projekt

Zdecydowany wzrost majątku obu panów tłumaczony jest przede wszystkim gigantycznym sukcesem trzeciej odsłony przygód Geralta, który wpłynął również na dystrybucję wcześniejszych części cyklu i zapewnił firmie stabilną pozycję w branży. W 2015 roku głównie dzięki sprzedaży gier spółka zanotowała 798 mln zł przychodu.

To nie pierwszy raz, kiedy założyciele CD Projekt znaleźli się w zestawieniu stu najbogatszych Polaków. W roku 2014 informowaliśmy o tym przy okazji rankingu magazynu „Forbes”. Co ciekawe, we wspomnianym zestawieniu to Marcin Iwiński zajmował wyższą lokatę. Wtedy majątki obu panów oscylowały wokół 220 milionów złotych.

Michał Kiciński wraz z Marcinem Iwińskim założyli w 1994 roku firmę CD Projekt. Dziś obaj panowie dysponują łącznie pakietem około 25% akcji spółki.