Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2015, 19:34

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier bardzo ciekawym okresem. Przede wszystkim rodzimi deweloperzy zapowiedzieli cztery nowe produkcje.

God’s Trigger ma szanse stać się kolejnym, po Hatred, polskim tytułem, który wywoła spore kontrowersje. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.) - wiadomość - 2015-08-10
God’s Trigger ma szanse stać się kolejnym, po Hatred, polskim tytułem, który wywoła spore kontrowersje.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Layers of Fear

Tegoroczna edycja targów gamescom została uznana przez czterech polskich deweloperów za idealną okazję do ujawnienia swoich następnych projektów. Pierwszym z tych studiów było Bloober Team, które zapowiedziało horror Layers of Fear. W grze wcielimy się w obłąkanego malarza, który będzie musiał walczyć z wytworami swojego chorego umysłu, próbującymi mu przeszkodzić w dokończeniu obrazu.

Layers of Fear zmierza obecnie wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić 27 sierpnia tego roku.

God’s Trigger

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #2

Drugim zespołem, który zapowiedział nowy projekt było znane z Warlocks vs Shadows krakowskie studio One More Level. Autorzy zdradzili, że pracują nad God’s Trigger, czyli brutalną grą akcji z widokiem z lotu ptaka, w której pokierujemy księdzem próbującym rozprawić się z nowojorskimi gangami

Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i na razie jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby autorzy byli gotowi podać planowaną datę premiery.

Realpolitiks

Z kolei katowickie studio Jujubee poinformowało, że pracuje nad strategią Realpolitiks. Pozwoli ona pokierować jednym z państw w XXI wieku, co wymagać ma zarówno zarządzania własnym terytorium, jak brania udziału w stosunkach międzynarodowych.

Realpolitiks zmierza wyłącznie na pecety i na razie nie podano planowanej daty premiery

Real Boxing 2

Ostatnią nową polską grą zapowiedzianą w zeszłym tygodniu okazało się Real Boxing 2, czyli kontynuacja najlepszej mobilnej gry pięściarskiej. Autorzy obiecują ulepszoną grafikę, bardziej rozbudowany tryb kariery oraz większy realizm walk.

Gra powstaje z myślą o systemach iOS i Android, a premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Tanie serie

Feist w serii Dobra Gra

Firma Techland poinformowała, że już wkrótce tania seria Dobra Gra wzbogaci się o jeden nowy tytuł w postaci gry Feist, czyli udanej platformówki charakteryzującej się ciekawym stylem graficznym.

Produkcja trafi do sprzedaży 20 sierpnia tego roku, wyłącznie w wersji na pecety. Cena wyniesie 19,90 złotych.

Wieści

Fallout 4 otrzyma polską wersję językową?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #3

Wszystko wskazuje na to, że Fallout 4 ukaże się w naszym kraju w polskiej wersji językowej. Nie zabraknie także opcji zabawy w edycję anglojęzyczną. Źródłem tych informacji jest folder reklamowy, jaki firma Cenega przygotowała na targi gamescom. Rodzimy dystrybutor jeszcze niczego oficjalnie nie potwierdził, ale wydaje się to tylko kwestią czasu.

Przypomnijmy, że Fallout 4 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 10 listopada

Wiedźmin 4 nie ukaże się szybko. CD Projekt RED skupia się na Cyberpunk 2077

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #4

Marcin Iwiński, czyli dyrektor generalny CD Projekt RED, ujawnił w wywiadzie dla magazynu Game Informer, że twórcy w ogóle nie myśleli jeszcze o przyszłości serii Wiedźmin. Deweloper uważa, że cykl zasługuje na długi odpoczynek, podobnie zresztą jak sami autorzy, którzy w wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego świecie spędzili ostatnie dziesięć lat.

Obecnie zespół skupia się więc na grze Cyberpunk 2077. Nie oznacza to, że w przyszłości nie powstanie czwarty Wiedźmin. Po prostu będziemy musieli poczekać na niego dłuższy czas.

CDP.pl polskim dystrybutorem wszystkich gier Activision

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #5

Firmy CDP.pl podpisała z Activision umowę, na mocy której stała sie wyłącznym dystrybutorem gier tego wydawcy w Polsce. Do tej pory część jego tytułów ukazywała się pod szyldem LEM, a teraz wszystkie, w tym Call of Duty: Black Ops III, Destinity: The Taken King czy Guitar Hero Live, trafią na półki polskich sklepów w pudełkach przyozdobionych logiem CDP.pl

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (3-7 sierpnia 2015)
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon – aktualizacja 1.08 już dostępna