Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPS4PCXONEiOS
Okładka Feist (PC)

Feist

Dwuwymiarowa gra platformowa, przypominająca w swych założeniach kultowe Limbo. Tytuł został stworzony przez dwójkę niezależnych programistów: Adriana Stutza oraz Floriana Fallera i doczekał się wielu nagród oraz branżowych wyróżnień.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Feist jest dwuwymiarową platformówką stworzoną przez działających niezależnie twórców: Adriana Stutza oraz Floriana Fallera. Tytuł jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień – to m.in. finalista 2009 Independent Games Festival w kategorii Doskonałości Stylu Graficznego (ang. Excellence in Visual Arts). To kolejny dowód na to, że do stworzenia interesującej produkcji niepotrzebne są milionowe budżety i doświadczone studia deweloperskie. Czasem wystarczy pomysł, notabene w tym przypadku niemal skopiowany z konkurencyjnej gry Limbo. W podobnym stylu wykonana została oprawa graficzna, a sama rozgrywka również budzi jednoznaczne skojarzenia.

W Feist wcielamy się w małego stworka, którym poruszamy się przez cały czas w prawo, przemierzając ciekawie zaprojektowane poziomy. Utrzymane w charakterystycznym stylu krainy obserwujemy z boku, a po drodze spotykamy wielu przeciwników. Bezpośrednia walka z nieprzyjaciółmi to jeden z nielicznych elementów odróżniających ten tytuł od Limbo. Główny bohater rzuca różnymi przedmiotami w kierunku wrogo nastawionych istot, a także obija je zwykłym kijem, jednocześnie utrzymując odpowiedni dystans. Spore znaczenie odgrywa fizyka, której prawa często wykorzystujemy. Czasem musimy przeciągnąć w inne miejsce jakiś obiekt - na przykład przesuwając pień ściętego drzewa.

Oprawa została opracowana w specyficznym stylu, doskonale znanym fanom platformówki Limbo. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarową grafiką, gdzie poszczególne elementy otoczenia to jedynie zamalowane na czarno zarysy obiektów. W porównaniu do konkurencyjnej produkcji od studia PlayDead, tutaj mamy do czynienia z bardziej dopracowanymi tłami, mogącymi się pochwalić nieco większą paletą kolorów. W trakcie rozgrywki słyszymy spokojną muzykę, która nie „narzuca się” graczowi zbyt mocno, stanowiąc bardzo dobre tło dla rozgrywanych wydarzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7,6 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7,8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Feist

Klasyfikacja PEGI Feist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Feist

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280/Radeon HD 4870 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista/7/8
Minimalne: Intel Core i3 2.93 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 sierpnia 2015 r.)

wiadomość10 sierpnia 2015

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier bardzo ciekawym okresem. Przede wszystkim rodzimi deweloperzy zapowiedzieli cztery nowe produkcje.

Feist - finalista IGF w kategorii Doskonałość Stylu Graficznego zadebiutuje w 2012 roku

wiadomość19 października 2011

Premiera niezależnej gry platformowej Feist została przesunięta na przyszły rok. Taką informację podali twórcy tego tytułu - Adrian Stutz oraz Florian Faller.

PC
XONE
PS4
iOS
AND