Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2014, 19:33

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 września - 5 października 2014 r.)

Miniony tydzień okazał się ciekawym dla polskiego rynku gier. Premierę miały dwie produkcje, do kiosków powrócił legendarny magazyn z lat 90-tych ubiegłego wieku i obejrzeliśmy sporo nowych materiałów z nadchodzących projektów.

Studio Artifex Mundi wypuściło przygodówkę Grim Legends 2: Song of The Dark Swan. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 września - 5 października 2014 r.) - wiadomość - 2014-10-06
Studio Artifex Mundi wypuściło przygodówkę Grim Legends 2: Song of The Dark Swan.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Construction Simulator 2015, Train Fever oraz TransOcean – The Shipping Company

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 września - 5 października 2014 r.) - ilustracja #2

Firma IMGN.PRO poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyły trzy nowe tytuły, które ukażą się w listopadzie na pecety, wszystkie w polskiej wersji językowej.

Pierwszy z nich to Construction Simulator 2015, czyli najnowsza edycja popularnego symulatora firmy budowlanej. Zaoferuje on piętnaście maszyn opracowanych na podstawie licencji największych producentów tego typu sprzętu. Gra sprzedawana będzie w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 złotych.

Drugim tytułem jest TransOcean – The Shipping Company. W tej grze naszym zadaniem będzie zarządzanie przedsiębiorstwem zajmującym się transportem drogą morską. Za tę przyjemność zapłacimy 59,99 zł.

Trzecią i ostatnią produkcją jest Train Fever, który za 49,99 złotych pozwoli nam zaznać uroków bycia prezesem firmy specjalizującej się w transporcie kolejowym.

Tanie serie

Starpoint Gemini 2 w Stalowej serii

Wydawana przez firmę Techland tzw. Stalowa seria wzbogaciła się o jeden nowy tytuł w postaci:

  1. Starpoint Gemini 2

Gra zapakowana została w steelbooka i kosztuje 49,90 złotych. Warto wspomnieć, że jest to polska premiera tej produkcji.

Pozostałe wieści

Premiera Grim Legends 2: Song of The Dark Swan

Raptem kilka tygodni temu polskie studio Artifex Mundi wypuściło grę 9 Clues 2: The Ward, a już do sprzedaży trafiła kolejna przygodówka hidden object tego zespołu. Fabuła Grim Legends 2: Song of The Dark Swan zainspirowana została baśnią Braci Grimm zatytułowaną O sześciu łabędziach. Wcielamy się w uzdrowiciela, który zostaje wezwany do zamku w celu wyleczenia młodej królowej. Szybko okazuje się, że choroba władczyni wywołana została magiczną klątwą.

Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety w angielskiej wersji językowej. Można ją kupić na stronie dewelopera za 16,99 dolarów, czyli około 56 zł.

Hellraid: The Escape – polska gra logiczna trafiła na Androida

Dwa miesiące po debiucie na systemie iOS doczekaliśmy się premiery androidowej wersji Hellraid:The Escape. Jest to mobilna gra logiczna będąca produkcją poboczną w stosunku do zmierzającego na pecety i konsole Hellraid. Opracowało ją studio Shortbreak, czyli oddział firmy Techland zajmując się produkcją tytułów na smartfony i tablety.

Gracze wcielają się w zamordowanego nieszczęśnika, którego dusza zostaje uwięziona w piekielnym więzieniu. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu na ucieczkę i musimy tego dokonać wyłącznie rozwiązując zagadki oraz sprytnie wykorzystując elementy otoczenia, gdyż kierowana przez nas postać nie ma szans w bezpośrednim starciu ze strażnikami.

Hellraid:The Escape kosztuje około 10 złotych i jest to tzw. gra premium, czyli pozbawiona jakichkolwiek mikropłatności.

  1. Hellraid: The Escape na Google Play
  2. Hellraid: The Escape na App Store

Crudelis - polskie przygodówka zbiera głosy w ramach Steam Greenlight

W usłudze Steam Greenlight pojawiła się gra Crudelis autorstwa rodzimego studia Whiskey Jack Games. Twórcy mają nadzieję, że dzięki głosom użytkowników uda im się otrzymać akceptację do dystrybucji w ramach serwisu firmy Valve.

Projekt będzie steampunkową przygodówką, wyglądem przypominającą 16 i 32 bitowe japońskie RPG-i. Wcielimy się w naukowca imieniem Henry Shackelton, którego życie dobiegnie końca równe 60 minut po rozpoczęciu zabawy. To jak wykorzystamy tę ostatnią godzinę zależeć będzie tylko od nas i cała fabuła ma być w dużym stopniu nieliniowa. Dzięki temu grę można będzie przechodzić wielokrotnie, za każdym razem odkrywając nowe wątki i przygody.

Crudelis zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Crudelis na Steam Greenlight

Dying Light - pre-orderowcy wcielą się w potężnego zombie

Studio Techland opublikowało nowy zwiastun gry Dying Light, który prezentuje tryb multiplayer pozwalający na wcielenie się w potężnego zombiaka i zapolowanie na innych graczy. Niestety, w dniu premiery opcję zagrania potworem otrzymają tylko osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe. Mamy nadzieję, że ta możliwość zostanie potem udostępniona reszcie użytkowników. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra powinna starczyć na około 50 godzin zabawy.

Przypomnijmy, że Dying Light ukaże się w Polsce 30 stycznia 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC.

Sniper: Ghost Warrior 2 w rękach 2 mln osób, Lords of the Fallen wyjdzie na zero przy 500 tys. sprzedanych egzemplarzy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 września - 5 października 2014 r.) - ilustracja #5

Marek Tymiński , czyli prezes CI Games, udzielił wywiadu, w którym poinformował, że sprzedaż gry Sniper: Ghost Warrior 2 przekroczyła pułap 2 mln egzemplarzy. Jest to co prawda wynik gorszy niż 3 mln sztuk, jakimi mogła się pochwalić część pierwsza, ale i tak kontynuacja odniosła spory sukces rynkowy.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że 40 milionów złotych zainwestowanych w produkcję i marketing nadchodzącego Lords of the Fallen zwróci się, jeśli sprzedaż gry przekroczy pół mln egzemplarzy.

Ostatnią ciekawą informacją było to, że CI Games pracuje już nad dwoma kolejnymi projektami, ale nie zdradzono żadnych konkretów na en temat.

Secret Service – pierwszy numer po latach trafił do sprzedaży

W minionym tygodniu byliśmy również świadkami powrotu Secret Service, czyli magazynu, który był jednym z najpopularniejszych czasopism o grach w latach 90-tych ubiegłego wieku. Nakład wyniósł 50 tysięcy egzemplarzy, a cenę ustalono na poziomie 14,50 złotych.

Warto przypomnieć, że ten comeback stał się możliwy dzięki hojności fanów, którzy podczas zbiórki w serwisie PolakPotrafi.pl wsparli redakcję kwotą 283 tysięcy zł.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 września - 5 października 2014 r.) - ilustracja #6

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 września – 3 października 2014)
  2. Całkowita dominacja FIFA 15. Top Empik - Tydzień 39
  3. Forza Horizon 2 wjeżdża na polski rynek
  4. Premiera gry PAC-MAN and the Ghostly Adventures 2
  5. Premiera gry Śródziemie: Cień Mordoru na PlayStation 4 oraz Xbox One