Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2014, 22:30

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 lipca - 3 sierpnia 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier był wyjątkowo spokojny. Obyło się bez premier i dużych zapowiedzi. Wypuszczono za to nowe materiały graficzne z nadchodzących projektów, uruchomiono otwarte beta testy rodzimej wersji gry MMO, a do kiosków trafiło czasopismo z pełnymi wersjami gier.

F1 2014 ukaże się w połowie października - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 lipca - 3 sierpnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-08-05
F1 2014 ukaże się w połowie października

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

F1 2014

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra F1 2014. Ten symulator wyścigów studia Codemasters trafi na półki polskich sklepów 17 października tego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 lipca - 3 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #2

We wtorek do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

  1. Far Cry 3: Blood Dragon
  2. Dogfight 1942 plus 2 dodatki DLC

Pozostałe wieści

Zwiastun konsolowej wersji Shadow Warrior

Polskie studio Flying Wild Hog wypuściło nowy zwiastun konsolowej edycji gry Shadow Warrior, czyli konwersji jednego z najciekawszych pecetowych FPS-ów minionego roku.

Przypomnijmy, że wydanie konsolowe zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One. Grę wyda w naszym kraju firma Cenega, która przygotuje polską kinową wersję językową, choć nie zabraknie także opcji wyłączenia polskich napisów i cieszenia się edycją anglojęzyczną. Premiera zaplanowana została na 26 września tego roku.

The Vanishing of Ethan Carter – próbka głosu głównego bohatera i nowe informacje

Z kolei studio The Astronauts ujawniło pierwszą próbkę głosu głównego bohatera gry. Ponadto projekt wszedł już w fazę alfa i można go przejść w całości, od początku do samego końca. Teraz twórcy zajmują się usuwaniem błędów i ulepszaniem projektu.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, choć w przyszłości mogą także powstać wydania na inne platformy. Gra trafi so sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

Might & Magic: Heroes Online - start otwartych beta testów w Polsce

W minionym tygodniu firma Ubisoft uruchomiła beta testy polskiej wersji gry Might & Magic: Heroes Online. Jest to produkcja przeglądarkowa, więc aby dołączyć się do zabawy wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu. Testy mają charakter otwarty.

Ciekawe linki

  1. The Sims 3 i Minecraft kupowane najchętniej. Top Empik - Tydzień 30
  2. Premiera The Banner Saga w edycji kolekcjonerskiej
  3. MouseCraft, Real Boxing i Farming Simulator 2013 Edycja Roku