Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Licomp Empik Multimedia Press Release 31 lipca 2014, 21:59

Premiera The Banner Saga w edycji kolekcjonerskiej

Długo oczekiwana premiera polskiej wersji edycji kolekcjonerskiej gry The Banner Saga właśnie nastąpiła. Gra już dziś pojawiła się w sklepach na terenie całego kraju.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Dziś, 31 lipca 2014 na półkach sklepowych pojawiła się gra RPG z elementami strategii turowej – The Banner Saga Edycja Kolekcjonerska. Gra wydana została w polskiej wersji językowej w rewelacyjnie niskiej cenie 59,99 zł.

W sprzedawanej edycji kolekcjonerskiej, znajdziecie:

 1. oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry w plikach mp3
 2. postać Tryggvi (włócznik)
 3. naszyjnik Tryggvi zapewniający 10% szansy na zadanie podwójnych obrażeń podczas walki

Gra, dostępna już od pewnego czasu na Steam, zebrała już wiele pozytywnych recenzji:

Premiera The Banner Saga w edycji kolekcjonerskiej - ilustracja #1

Gry-Online (8.5/10) - The Banner Saga, dzieło studia Stoic to wybitny erpeg, który powinien zainteresować także fanów taktycznych, turowych walk.

Polygamia (Warto) - The Banner Saga to opowieść, w której klimat, realia, grafika i muzyka robią olbrzymie wrażenie, faktycznie dając uczucie bycia bohaterem starej legendy.

Gamezilla (9/10) - Z czystym sercem The Banner Saga mogę jednak polecić. Przede wszystkim fanom gier głębokich, którzy nie boją się brnąć w dialogi, nie odrzuca ich turowy system toczenia walk, lub po prostu osobom doszukującym się w grach pewnego artyzmu.

Gry.onet.pl (9/10) - Chłodnym, ponurym, północnym klimatem The Banner Saga zdobywa sobie serca wszystkich fanów gier fabularnych.

The Banner Saga to gra RPG inspirowana legendami Wikingów. Ręcznie malowane pejzaże przedstawiają świat zawieszony w wieczystym półmroku. Miasta i osady zaczynają pogrążać się w chaosie. Bohaterowie porzucają swe domostwa i przemierzają krainę, zbierając towarzyszy broni by odbyć wielką bitwę przeciwko nowej, tajemniczej sile.

Wszystkie decyzje okupione są konsekwencjami. Gracze muszą podejmować strategiczne decyzje podczas rozbudowanych dialogów z potencjalnymi sprzymierzeńcami. Walki prowadzone są w systemie turowym. The Banner Saga to graficzne dzieło sztuki, ciekawa fabuła i rozbudowana strategia stworzona z myślą o graczach pragnących ponownie poczuć zew klasycznej przygody pomieszanej z odrobiną taktyki.

Cechy gry:

 1. Wybór gracza ma wpływ na narrację. Każda decyzja jaką podejmiesz podczas podróży, dialog czy bitwa mają wpływ na to jak potoczy się historia.
 2. Ponad 25 postaci z 2 różnych ras – ludzi i Varlów (giganci z rogatymi hełmami). Wyrusz na wyprawę z różnymi postaciami z 7 różnych klas, każda z unikalnymi umiejętnościami i możliwością ulepszenia tak, by pasowały do twojego stylu gry.
 3. Strategiczne bitwy z konsekwencjami. Zwycięstwa, porażki czy nawet utrata postaci zależy od tego kogo wybierzesz na bitwę i jaką taktykę zastosujesz podczas walki.
 4. Wyprawa to połowa bitwy. Podczas gdy przemierzasz zmrożone połacie ziemi, rozbudowujesz i zarządzasz całą karawaną. Od tego czy przetrwacie, zależy przyszłość całej cywilizacji.
 5. Wielka saga Wikingów odwzorowana w 2D. Pełne szczegółów, ręcznie przygotowane sekwencje walki i animacje, ścieżka dźwiękowa stworzona przez zdobywcę nagrody Grammy – Austina Wintory’a przeniosą graczy w fantastyczny świat zbudowany na kanwie nordyckiej mitologii.
 6. Rozszerzone walki w trybie multiplayer. Rozwiń swoje umiejętności walki w darmowej grze multiplayer „Factions”. Podczas rozgrywki w trybie dla pojedynczego gracza odblokujesz dostęp do nowych postaci w trybie multiplayer.

Wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows XP SP3
 2. Pamięć: 2 GB RAM
 3. HDD: 3 GB dostępnego miejsca

Rekomendowane:

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1
 2. HDD: 6 GB dostępnego miejsca