Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2012, 18:42

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września)

Ten tydzień obfitował w ciekawe wieści. Dowiedzieliśmy się o rewelacyjnych wynikach Diablo III w Polsce. Rodzimy dystrybutorzy zapowiedzieli wydanie m.in. Endless Space, Krater i The Book of Unwritten Tales, a CD Projekt potwierdził pełną lokalizację F1 2012.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #1
Diablo III odniosło olbrzymi sukces również w Polsce.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Cała branża otrząsnęła już się po gamescomowym szaleństwie. W rezultacie w tym tygodniu działo się wiele.

Zapowiedzi wydawnicze

Zaczynamy od gier, których wydanie zapowiedzieli w minionych siedmiu dniach polscy dystrybutorzy.

The Book of Unwritten Tales

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #2
The Book of Unwritten Tales wreszcie trafi do Polski.

Firma IQ Publishing poinformowała, że została oficjalnym partnerem firmy szwedzkiego wydawcy Nordic Games. Dzięki temu na półki polskich sklepów trafi wreszcie jedna z najlepszych przygodówek ostatnich lat, czyli The Book of Unwritten Tales. Gra ukaże się jesienią się w polskiej wersji językowej. Nie znamy jeszcze sugerowanej ceny detalicznej, ale IQ Publishing obiecuje, że będzie ona bardzo atrakcyjna.

Krater

Firma Techland zapowiedziała wydanie w Polsce postapokaliptycznego pecetowego RPG akcji Krater. Gra trafi do sprzedaży w październiku w cenie 69,99 zł. Co ciekawe, w pudełku znajdziemy nie tylko samą grę, ale również kilka atrakcyjnych dodatków, w tym:

 1. DLC Dr. Cerebro Pack;
 2. 40-stronicowy artbook;
 3. Soundtrack na płycie CD;
 4. Plakat.

Endless Space

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #3

To nie wszystkie dobre wieści jakie wypłynęły w tym tygodniu z Techlandu. Firma stałą się bowiem również polskim dystrybutorem gry Endless Space. Gra ukaże się w wersji zlokalizowanej kinowo i pojawi się w naszym kraju w październiku tego roku. W pudełku poza pełną wersją znajdziemy ścieżkę dźwiękową z gry, unikalnego bohatera oraz paczkę specjalnych skinów Emperor's Guard. Cena wyniesie 69,99 złotych.

Power Rangers Samurai

Natomiast firma Cenega ogłosiła, że do jej planów wydawniczych dołączył Power Rangers Samurai. Ten oparty na popularnym serialu telewizyjnym projekt powstaje z myślą o konsoli Xbox 360 i kontrolerze Kinect. Premiera zapowiadana jest na listopad tego roku.

WWE ‘13

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #4

Również Cenega pochwaliła się, do jej planu wydawniczego dołączyła WWE ‘13. Najnowsza odsłona popularnej serii wrestlingowej trafi na półki polskich sklepów 2 listopada tego roku w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStaiton 3. Oprócz wydania standardowego, w sprzedaży pojawi się również edycja kolekcjonerska zatytułowana „Austin 3:16”, zawierająca ekskluzywne dodatki sygnowane przez słynnego Steve’a „Stone Cold” Austina, w tym:

 • Ekskluzywne opakowanie, ozdobione tłoczonym symbolem czaszki – znakiem rozpoznawczym „Stone Cold” Steve’a Austina.
 • Kolekcjonerską kartę z grafiką, osobiście podpisaną przez „Stone Cold” Steve’a Austina.
 • Ekskluzywny ubiór dla postaci w grze – czerwony T-shirt „Stone Cold” Steve’a Austina z czaszką (ok. 2001 r.).
 • Ekskluzywne wejście „Stone Cold” Steve’a Austina na ring w grze.
 • Film na DVD/Blu-Ray (zależnie od platformy) “Stone Cold Steve Austin: The Bottom Line on the Most Popular Superstar of All Time”/
 • Dostęp do bonusa pre-orderowego – grywalnej postaci „żelaznego” Mike’a Tysona.

Tanie serie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #5
Syndicate trafiło do taniej serii EA Classics.

Seria EA Classics wzbogaciła się o trzy nowe tytuły:

 1. Kingdoms of Amalur: Reckoning;
 2. Syndicate;
 3. The Sims: Średniowiecze.

Cała trójka sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 54,90 zł.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że 7 września do serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki firmy Cenega Poland w dołączy Borderlands. Cena wyniesie 29,99 złotych.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #6
Just Cause 2

W tym tygodniu opublikowano nowy numer CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i za tę sumę oferuje pełne wersje trzej gier:

 1. Just Cause 2;
 2. Majesty 2;
 3. MDK 2 HD.

Można też już za 10 zł kupić nowe wydanie Bonus CD Extra. W dołączonej płytce znajdziecie pełną wersję jednej produkcji:

 1. Maszyny Rolnicze 2013 - Wielkie Mistrzostwa

Do kiosków trafił nowy numer magazynu Komputerowa Encyklopedia Maluszka. Za 10złotych dostaniecie pełne wersje dwóch gier:

 1. Kurczaki: Piraci;
 2. Spidi liczy i czyta.

Pozostałe wieści

Konkurs Medal of Honor Warfighter

Rodzimy oddział firmy Electronic Arts zorganizował ciekawy konkurs promujący Medal of Honor Warfighter. Do wygrania jest udział w szturmie wraz z prawdziwymi żołnierzami GROM. Sprawdź naszą aplikację konkursową i zostań jednym ze szczęśliwców. Po szczegóły odsyłamy na oficjalny kanał Youtube wydawcy.

Wyniki Diablo III w Polsce

Natomiast firma CD Projekt pochwaliła się, że w Polsce sprzedało już 145 tysięcy egzemplarzy Diablo III. Podczas samej nocnej premierzy rozeszło się 17 tysięcy sztuk, a do końca czerwca gracze kupili nieco ponad 100 tysięcy kopii gry. Co więcej, każdego dnia sprzedaje się kolejny tysiąc pudełek z Diablo III.

Łatka polonizacyjna dla konsolowych wersji Max Payne 3

Po trzech miesiącach od premiery konsolowych wersji Max Payne 3 ich posiadacze doczekali się wreszcie łatki wprowadzającej polskie napisy. Użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3 mogą automatycznie pobrać aktualizację po uruchomieniu gry na konsoli. Oprócz dodania polskich napisów, patch poprawia niektóre błędy w działaniu gry, a także wprowadza zmiany w rozgrywce wieloosobowej. Od teraz każdy uczestnik zabawy będzie dysponował „Kartą gracza”, czyli profilem zawierającym najważniejsze statystyki. Ponadto wzmocniono ochronę przed oszustami oraz usprawniono czas ładowania gier w trybie multiplayer.

F1 2012 w całości po polsku na wszystkich platformach

Z kolei firma CD Projekt ogłosiła, że gra F1 2012 zostanie wydana 21 września w pełnej polskiej wersji językowej zarówno na pecetach oraz konsolach (Xbox 360 i PlayStation 3). Warto zauważyć, że jest to kolejna premiera tego roku, która doczeka się spolszczenia na wszystkich docelowych platformach, a nie tylko komputerach.

Problemów z Uprising44 ciąg dalszy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 sierpnia - 2 września) - ilustracja #7

Nie wszystkie wieści w tym tygodniu były pozytywne. Firma LEM wycofała się bowiem ze współpracy ze studiem DMD Enterprise, która miała zaowocować premierą Uprising44. Powodem było ciągłe odraczanie przez twórców daty dostarczenia finalnej wersji produktu. Przypomnijmy, że gra powinna była trafić do sklepów w tym tygodniu, ale tak się nie stało. Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w historii projektu, bo wcześniej z jego wydania zrezygnowała Cenega .

Ciekawe linki

gry