Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2012, 15:29

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Techland polskim wydawcą Endless Space

Firma Techland zajmie się dystrybucją Endless Space w Polsce. Na rodzimą wersję gry będziemy musieli poczekać do października, ale za to otrzymamy grę w najbogatszej edycji za cenę 69,90 złotych.

Endless Space

Endless Space – kosmiczna strategia typu 4X zostanie wydana w Polsce przez firmę Techland. Gra w polskiej wersji językowej (nie sprecyzowano, czy chodzi o same napisy, czy pełne spolszczenie) pojawi się w naszym kraju w październiku tego roku, w najbogatszej wersji – Emperor Edition. Edycja ta zawiera między innymi oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry, unikalnego bohatera oraz paczkę specjalnych skinów Emperor's Guard. Dzięki staraniom Techlandu Endless Space: Emperor Edition kosztować będzie w Polsce jedynie 69,90 złotych (na Steamie trzeba zapłacić za nią 23,99 euro, czyli około 100 złotych). Poniżej możecie sprawdzić, jak prezentuje się pudełko z rodzimej wersji Endless Space oraz, jak wygląda sama gra:

Techland polskim wydawcą Endless Space - ilustracja #2
Polska okładka Endless Space

Endless Space to stworzona przez studio Amplitude kosmiczna strategia turowa typu 4X – eXplore (eksploracja), eXpand (ekspansja), eXploit (eksploatacja) i eXterminate (eksterminacja). Gracz obejmuje dowodzenie nad jedną z ośmiu galaktycznych cywilizacji i ma za zadanie podporządkować sobie pozostałe. Oprócz toczenia bitew, przewagę nad przeciwnikami można zdobywać dzięki rozwojowi technologicznemu i gospodarczemu. W rozgrywkach wieloosobowych on-line wszyscy uczestnicy wykonują ruchy jednocześnie. Endless Space swoją światową premierę w wersji Steam miał 4 lipca 2012 roku.