Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2013, 15:28

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.)

W tym tygodniu do sprzedaży trafiła jedna polska strategia, a kolejna została zapowiedziana. Poznaliśmy również przybliżoną datę premiery jednego z najbardziej oczekiwanych rodzimych projektów RPG. Ponadto solidnego wzmocnieniu uległy tanie serie wydawnicze.

Doczekaliśmy się w tym tygodniu premiery gry Anomaly 2. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.) - wiadomość - 2013-05-19
Doczekaliśmy się w tym tygodniu premiery gry Anomaly 2.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

Lords of the Fallen w 2014 roku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.) - ilustracja #2

Polska firma CI Games poinformowała, że obiecujące cRPG Lords of The Fallen trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Szykowane są wersje na PC oraz konsole nowej generacji. Projekt zostanie po raz pierwszy pokazany na tegorocznych targach E3. Przypomnijmy, że producentem wykonawczym gry jest Tomasz Gop, który wcześniej pracował nad serią Wiedźmin.

SPACE

Polskie studio Wastelands Interactive zapowiedziało swój kolejny pecetowy projekt. Okazała się nim kosmiczna strategia handlowa SPACE (skrót od Star Pursuits And Close Encounters). Gra wkrótce wejdzie w fazę beta, a premiera planowana jest na IV kwartał tego roku. Wcielimy się w kapitana niewielkiego statku kosmicznego. Na nasze barki spadnie obowiązek uratowania galaktyki, co osiągniemy docierając do jej centrum. Po drodze stoczymy liczne walki, wykonamy masę misji oraz przede wszystkim zarobimy sporo kredytów transportując towary pomiędzy systemami.

Tanie serie

Premium Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.) - ilustracja #3

Wydawana przez firmę Cenega Poland tania seria Premium Games wzbogaciła się cztery tytuły:

  1. Hitman: Rozgrzeszenie
  2. Torchlight II
  3. War of the Roses: Kingmaker
  4. King’s Bounty: Wojownicy Północy

Każdy z nich kosztuje 59,99 zł.

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.) - ilustracja #4

Z kolei do wydawanej przez firmę Techland serii Dobra Gra trafiły dwa nowe tytuły:

  1. Drakensang: Dragon Edition (obie odsłony cyklu plus dodatek Phileassons Secret)
  2. A-Men

Obie gry sprzedawane są w cenie 19,90 zł.

Niesamowite Maszyny

Natomiast do serii Niesamowite Maszyny dołączyła jedna nowa gra:

  1. Symulator Kopalni Odkrywkowej

Symulator dostępny jest w cenie 49,90 zł.

Pozostałe wieści

Krakowski oddział CD Projekt RED i otwarta beta REDkit

Prezes CD Projekt Adam Kiciński, potwierdził, że latem tego roku firma otworzy oddział w Krakowie. Na razie nie wiemy, jakimi projektami zajmie się nowy zespół. Ponadto ruszyły otwarte beta testy zestawu moderskiego REDkit, pozwalającego fanom na tworzenie nowych przygód do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. CD Projekt ogłosił również, że w przyszłości technologia RED Engine zostanie skomercjalizowana i silnik będą mogły kupić inne studia.

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w lutym 2013 roku

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował raport zawierający wyniki najbardziej popularnych magazynów branżowych w Polsce za luty tego roku. Pismo CD Action obroniło pozycję lidera, a uzyskane 84348 egzemplarzy stanowi spadek sprzedaży o 11,57% w porównaniu z analogicznym miesiącem w roku ubiegłym. Największą stratę (aż 48,52%) odnotował PC Format, choć nie przeszkodziło to magazynowi w obronieniu drugiej pozycji na podium.

Zwiastun Alien Rage

Firma CI Games opublikowała nowy zwiastun gry Alien Rage, czyli FPS-a, który do niedawna funkcjonował pod tytułem Alien Fear. Projekt ukaże się w cyfrowej dystrybucji w drugiej połowie tego roku w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Współautorzy Wiedźmina przygotują scenariusz do Afterfall: Pearl of the Wasteland

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 maja 2013 r.) - ilustracja #5

Studio IntoXicate poinformowało, że do zespołu zajmującego się epizodycznym Afterfall: Pearl of the Wasteland dołączyli Jacek Komuda i Maciej Jurewicz. Duet opracował scenariusz pierwszej części cyklu Wiedźmin oraz stołową grę fabularną Dzikie Pola. Jacek Komuda znany jest również z wielu powieści, takich jak Diabeł Łańcucki, Bohun, Galeony wojny czy cykl Orły na Kremlu.

Premiera Anomaly 2

W tym tygodniu na półki rodzimych sklepów trafiła strategia Anomaly 2 polskiego studia 11 bit. Gra ukazała się wyłącznie na pecety. Poza wersją elektroniczną w naszym kraju dostępne jest również wydanie pudełkowe sprzedawane w sugerowanej cenie detalicznej 54,99 zł.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (13-17 maja)
  2. Gry w pudelkach: najciekawsze oferty na weekend 18-19 maja
  3. Ofensywa LEGO. Top Empik - Tydzień 19