Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2013, 13:31

autor: luckie

Edytor REDkit do gry Wiedźmin 2 trafia w ręce graczy

Rozpoczęły się otwarte beta-testy zestawu modderskiego REDkit. Dzięki niemu posiadacze gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów mogą za darmo zabrać się za tworzenie własnych przygód w świecie produkcji studia CD Projekt RED.

Dostaliśmy odpowiednie narzędzia, teraz wystarczą już tylko dobre pomysły - Edytor REDkit do gry Wiedźmin 2 trafia w ręce graczy - wiadomość - 2013-05-13
Dostaliśmy odpowiednie narzędzia, teraz wystarczą już tylko dobre pomysły

Studio CD Projekt RED oddało w ręce graczy REDkit, czyli zestaw narzędzi modderskich do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Edytor wszedł właśnie w fazę otwartych beta-testów i jest dostępny zupełnie za darmo, pod warunkiem, że posiadamy legalną kopię gry. By rozpocząć kreację własnych przygód w świecie wiedźmina, wystarczy pobrać odpowiedni plik z oficjalnej strony i zaktualizować grę do wersji 3.3.

REDkit umożliwa tworzenie skomplikowanych modyfikacji, obejmujących kształtowanie terenu, budowanie tętniących życiem osiedli, czy projektowanie nieliniowych misji. Jednocześnie autorzy zapewniają, że jest on prosty w obsłudze. Zestaw pozwala skorzystać z ogromnej bazy obiektów, ale gdyby okazała się ona niewystarczająca, zawsze da się wykreować własne przedmioty. Dzięki edytorowi fani cyklu mogą wreszcie zrealizować swoje pomysły na ciekawe wiedźmińskie historie lub własnoręcznie przenieść opowiadania Sapkowskiego na ekran komputera. Adam Badowski, szef CD Projekt RED cieszy się z przekazania odpowiednich narzędzi w ręce graczy:

Dla nas RPG to przede wszystkim budowanie opowieści. Chcemy dać graczom takie same możliwości tworzenia nieliniowych, wielowątkowych historii, z których sami korzystaliśmy w czasie prac nad drugim Wiedźminem i które przysporzyły serii Wiedźmin tak dużej popularności. Fani pomagają nam od lat dzieląc się licznymi komentarzami na temat naszych gier. Dzięki REDkit cała społeczność wiedźmińska ma szansę nie tylko sugerować te zmiany, ale samodzielnie wprowadzić je w życie i dzielić się nimi z innymi graczami.

Jeśli akurat brakuje Wam natchnienia twórczego, zawsze możecie zapoznać się modyfikacjami innych graczy. Godną polecenia jest przygoda wykreowana przez Philippa Webera z Niemiec, uczestnika zamkniętej bety REDkit i zwycięzcy konkursu na najlepszą fanowską przygodę w świecie wiedźmina. Znaleźć ją można na oficjalnej stronie edytora.