Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 18:36

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Premiera polskiego cRPG Lords of the Fallen w 2014 roku

Premiera polskiej produkcji cRPG Lords of the Fallen, tworzonej pod okiem Tomasza Gopa, jednego z twórców sukcesu Wiedźmina, została oficjalnie zapowiedziana na przyszły rok. Gra trafi wówczas na komputery PC oraz konsole nowej generacji. Producent ogłosił także kiedy zaprezentuje pierwsze grywalne demo tytułu.

Gra osadzona została w świecie, który na dwie części rozdziela monumentalne ciało martwego boga, tworzące rozległe łańcuchy górskie - Premiera polskiego cRPG Lords of the Fallen w 2014 roku - wiadomość - 2013-05-16
Gra osadzona została w świecie, który na dwie części rozdziela monumentalne ciało martwego boga, tworzące rozległe łańcuchy górskie

Polska firma CI Games w oficjalnej informacji prasowej zapowiedziała na przyszły rok premierę gry Lords of The Fallen. Ukaże się ona na konsolach nowej generacji oraz komputerach PC. O istnieniu tytułu, który według planów ma być RPG akcji osadzonym w oryginalnym świecie fantasy, dowiedzieliśmy się jeszcze pod koniec 2011 roku. Jego producentem wykonawczym jest Tomasz Gop, w przeszłości pracujący w studiu CD Projekt RED gdzie zajmował się serią Wiedźmin. Grę tworzy polsko-niemiecki zespół deweloperski, który składa się z frankfurckiego studia Deck 13 oraz warszawskiego oddziału CI Games. Gop zapewnia, że twórcy starają się sprostać wymaganiom osób, oczekujących od gier tego, że będą stawiały przed nimi wyzwania, a nie prowadziły za rękę przez większą część zabawy. Jak mówi:

Najważniejszym celem zespołu pracującego nad Lords of the Fallen jest spełnienie oczekiwań graczy poszukujących prawdziwych wyzwań. Już od samego początku, Lords of the Fallen zapewni intrygującą i wciągającą rozgrywkę. Wyjątkowo spektakularni przeciwnicy, eksploracja każdego zakątka autorskiego uniwersum, czy swobodne modyfikowanie umiejętności i wyposażenia postaci – wszystko to zapewni ogromną satysfakcję i przyjemność z postępów ambitnym graczom.

City Interactive poinformowało również, że w trakcie targów E3, odbywających się w Los Angeles w dniach 11-13 czerwca, pokaże po raz pierwszy grywalne demo Lords of the Fallen. Od czasu pierwszych zapowiedzi gry deweloperzy nie podzieli się zbyt dużą liczbą dotyczących jej detali. Warto jednak dodać, że w ubiegłym roku Tomasz Gop opowiedział naszemu serwisowi co nieco o projekcie, a miesiąc temu jego autorzy pojawili się na krakowskim festiwalu Digital Dragons, gdzie mówili o prototypie gry i zaprezentowali swoje pomysły związane z rozgrywką. Relację z tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

  1. Nowe RPG akcji od City Interactive - Tomasz Gop o koncepcji gry
  2. Relacja z prezentacji Lords of the Fallen na festiwalu Digital Dragons