Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 grudnia 2008, 12:30

Podsumowanie PGA 2008 i pierwsze informacje o edycji 2009

Każda duża impreza wymaga podsumowania, nic więc dziwnego, że tegoroczne Poznań Game Arena również takowego doświadczy. Organizatorzy chwalą samych siebie, a opinie odwiedzających są podzielone – od tych bardzo pozytywnych, po te nieco mniej, z których wiemy, że do ideału jeszcze daleko.

Każda duża impreza wymaga podsumowania, nic więc dziwnego, że tegoroczne Poznań Game Arena również takowego doświadczy. Organizatorzy chwalą samych siebie, a opinie odwiedzających są podzielone – od tych bardzo pozytywnych, po te nieco mniej.

Podsumowanie PGA 2008 i pierwsze informacje o edycji 2009 - ilustracja #1
Podsumowanie PGA 2008 i pierwsze informacje o edycji 2009 - ilustracja #2

Poznańskie Targi PGA, największe tego typu wydarzenie w Polsce, mogły pochwalić się ładnymi statystykami: trwająca dwa dni imprezy, ponad 25 tysięcy odwiedzających, 400 akredytowanych dziennikarzy i ponad 50 uczestniczących firm. Liczby całkiem imponujące i trzeba przyznać, że nie można PGA uznać za porażkę, choć opinie tych, którzy pojechali (np. Vercettiego, którą możecie przeczytać tutaj) są nieco bardziej surowe, niż to, co chcieliby usłyszeć organizatorzy. Tym niemniej – mnóstwo Xboxów 360 oddanych do dyspozycji chętnych, efektowna scena Intela, mnóstwo konkursów (zwycięzca PGA Freestyle Battle opuścił imprezę z czekiem na 5000 złotych), spotkań z dziennikarzami, twórcami i gwiazdami oraz prezentacje najnowszych tytułów z pewnością spowodowały, że wielu graczy wyszło z PGA zadowolonych.

Grzegorz Pocztarski z Electronic Arts Polska powiedział: „Zainteresowanie ze strony odwiedzających przerosło oczekiwania wszystkich, włącznie z wystawcami. PGA ma potencjał oraz swoich fanów a kolejne edycje mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania nie tylko ze strony stałych użytkowników konsol czy komputerów, ale również nowych, casualowych graczy.”

Podsumowanie PGA 2008 i pierwsze informacje o edycji 2009 - ilustracja #3
Podsumowanie PGA 2008 i pierwsze informacje o edycji 2009 - ilustracja #4

To jak będzie za rok? Czy organizatorzy wezmą sobie do serca sugestie odwiedzających? Czy PGA stanie się imprezą, o której wspominać będą nie tylko krajowe media? Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Poznań Game Arena 2009 będzie miała miejsce w nowych pawilonach MTP (4 budynki o łącznej powierzchni ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych), a wystartuje o cały miesiąc wcześniej – impreza trwać ma w dniach 17-18 października 2009. Już teraz serdecznie zapraszamy!