filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lutego 2024, 12:19

autor: Pamela Jakiel

Po fantastycznym filmie Dungeons & Dragons nadchodzi serial telewizyjny, a teraz wreszcie mamy nowe informacje

Debiutujący w 2023 roku Dungeons & Dragons: Złodziejski honor zaskoczył widzów tym, jak bardzo udaną jest produkcją. Dla fanów filmu mamy dobre wieści – już wkrótce znów będziecie mieli, co oglądać.

Źródło fot. Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, Jonathan Goldstein, Paramount, 2023
i

Film Dungeons & Dragons: Złodziejski honor wszedł na wielkie ekrany wiosną 2023 roku i zachwycił zarówno widzów jak i krytyków. Produkcja oparta na słynnym systemie papierowych RPG zaskoczyła humorem oraz wartką akcją i zaserwowała odbiorcom świetną przygodę. W związku z tym, jak bardzo udał się ten projekt, pojawiały się pytania o kontynuację oraz rozwój marki.

Problem stanowiła jednak stosunkowo słaba oglądalność przy wysokich kosztach produkcji. Film zarobił mniej, niż na to zasługiwał. W kwestii kontynuacji zazwyczaj to pieniądze mają decydujące znaczenie. Czy jednak marka ma szansę na jakiś inny rozwój? W styczniu 2023 roku, jeszcze przed premierą filmu, pojawiły się doniesienia, że Dungeons & Dragons doczeka się serialu telewizyjnego, ale od tego czasu nie było żadnych nowych informacji na ten temat. Nie wiedzieliśmy więc, czy projektu nie porzucono.

Teraz, po roku, pojawiła się jednak obiecująca aktualizacja. Portal ComicBook doniósł, że właściciel praw do marki, Hasbro, poruszył temat serii na konferencji dla inwestorów. Jak się okazało, produkcja odcinkowa, o której od roku było cicho, nadal jest w planach.

Nadal posiadamy solidną ofertę rozrywkową związaną z D&D, nad którą pracujemy z kilkoma partnerami. Zwłaszcza, jeśli chodzi o nowy serial streamingowy od Paramountu, z którym współpracujemy.

Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Wiadomo, że showrunnerem serii będzie Drew Crevello, odpowiedzialny za WeCrashed: upadek start-upu z Jaredem Leto i Anne Hathaway. Nadchodząca produkcja ma składać się z ośmiu odcinków i trafi na platformę Paramount+. Możemy się więc spodziewać, że w Polsce serial pojawi się na SkyShowtime.

Chociaż możemy cieszyć się z tego, że powstanie serial, wciąż nie wiadomo, czy nakręcony zostanie film Dungeons & Dragons 2. O warunku, jaki musi zostać spełniony, by widowisko z Chrisem Pine’em, Michelle Rodriguez, Justice’em Smithem i Hugh Grantem doczekało się sequela, pisaliśmy wcześniej tutaj.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej