Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 22:10

Plotka: Red Dead Redemption 2 na PC wyłącznie w Epic Games Store i Rockstar Social Club [Aktualizacja]

Red Dead Redemption 2 w wersji na PC nadal nie doczekało się oficjalnego potwierdzenia. Mimo wszystko cały czas pojawiają się kolejne plotki, które rozpalają wyobraźnię graczy. Tym razem w serwisie 4chan opublikowano doniesienia, że produkcja ma zostać oficjalnie zapowiedziana 22 kwietnia i wydana na platformie Epic Games Store.

Aktualizacja: Wczoraj ten sam użytkownik opublikował na 4chanie informację, wedle której Super Mario Oddysey zmierza na komputery osobiste. Jego oficjalna zapowiedź rzekomo nastąpi 9 maja o godzinie 22.00 czasu pacyficznego (7.00 dnia następnego czasu polskiego). Produkcja miałaby pojawić się ze stałą wyłącznością w Epic Games Store. Zważywszy na fakt, że Nintendo jak do tej pory nie wydało żadnej swojej gry na platformy cudzej produkcji oraz niemalże identyczny wydźwięk komunikatu co w przypadku Red Dead Redemption 2, można założyć, że obie plotki są fałszywe.

Red Dead Redemption 2 pojawi się na komputerach osobistych już w lipcu? - Plotka: Red Dead Redemption 2 na PC wyłącznie w Epic Games Store i Rockstar Social Club [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-04-07
Red Dead Redemption 2 pojawi się na komputerach osobistych już w lipcu?

Red Dead Redemption 2 to jedna z najważniejszych premier ubiegłego roku. Konsolowa produkcja ze stajni Take-Two Interactive okazała się ogromnym komercyjnym sukcesem, trafiając do ponad 23 milionów graczy na całym świecie. Jak do tej pory tajemnicę stanowi wersja gry przeznaczona na komputery osobiste. Co pewien czas pojawiają się kolejne plotki związane z tą kwestią, jak choćby opublikowany pod koniec ubiegłego roku filmik prezentujący fragment rozgrywki działający na PC-cie. Teraz wypłynęły kolejne informacje. Według nich port ma zostać oficjalnie zapowiedziany 22 kwietnia. Co najciekawsze, Red Dead Redemption 2 ma być kolejnym tytułem, który ominie Steama i trafi do Epic Games Store. Oczywiście, podobnie jak wszystkie gry Rockstara, znajdziemy go również w Rockstar Social Club.

Informacje te zostały upublicznione za pomocą serwisu 4chan. Według nich oficjalna premiera Red Dead Redemption 2 miałaby nastąpić 9 lipca 2019 roku. Nie ma także mowy o czasowej wyłączności. Produkcja autorstwa Rockstar Games ma nigdy nie pojawić się na Steamie. Ma to być wynikiem układu, wedle którego Take-Two Interactive otrzyma całość przychodów za wszystkie sprzedane dodatki do gry.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że 4chan z pewnością nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem w Internecie, aczkolwiek przecieki dotyczące zapowiedzi Borderlands 3, które pojawiły się na tym serwisie, dzień później znalazły swoje potwierdzenie na PAX East 2019.

Warto uwzględnić fakt, że pod Take-Two Interactive podlega również 2K Games odpowiedzialne za wydanie Borderlands 3, które także będzie wydane tylko w Epic Games Store. W tym przypadku mowa jest jednak o czasowej wyłączności.

Warto wspomnieć, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na PlayStation 4 i Xboksie One 26 października 2018 roku. Tytuł odniósł ogromny sukces i stał się najlepiej ocenianą produkcją wydaną na konsole Sony.