Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2018, 10:25

autor: Aquma

Kolejne doniesienia o pecetowym Red Dead Redemption 2. Zobacz film

W sieci pojawił się kolejny przeciek sugerujący powstawanie pecetowej wersji westernowego hitu Rockstar Games – Red Dead Redemption II. Tym razem mamy filmik prezentujący produkcję w akcji.

Red Dead Redemption II rzeczywiście zmierza na komputery? - Kolejne doniesienia o pecetowym Red Dead Redemption 2. Zobacz film - wiadomość - 2018-12-19
Red Dead Redemption II rzeczywiście zmierza na komputery?

W SKRÓCIE:

  1. w serwisie YouTube pojawił się film rzekomo prezentujący pecetową wersję Red Dead Redemption II;
  2. na materiale widać ekran ustawień grafiki, który nie może pochodzić z wydań konsolowych.

Mamy kolejny przeciek z serii „Red Dead Redemption 2 wyjdzie na PC”. Tym razem sprawa jest o tyle ekscytująca, że nie dotyczy jedynie słów i zapewnień różnorakich „tajnych przez poufnych” źródeł. Na kanale youtubera „Mrdc kill” pojawił się krótki filmik, prezentujący komputerowe wydanie RDR2 w akcji!

Choć materiał charakteryzuje się bardzo niską jakością (jest to ekran monitora nagrywany z telefonu komórkowego), to jednak niewątpliwie widzimy na nim plecy znanego z najnowszej produkcji Rockstar Games Arthura Morgana. Co ważniejsze, chwilę potem otwarte zostaje menu, w którym dostrzec można tabelę pełną typowych dla pecetów ustawień graficznych. Wyraźnie widoczne są terminy FXAA oraz strzałki umożliwiające zmianę rozdzielczości – nie ma więc mowy o tym, byśmy obserwowali wydanie na Xboksa One czy PlayStation 4. Zauważyć można także wersję gry, oznaczoną numerem 1118.8.

Oczywiście, nie da się wykluczyć, że omawiany filmik jest jedynie sprytnym oszustwem, powstałym poprzez sklejenie kilku innych materiałów. Niewątpliwie wygląda jednak przekonywująco. Kwestia jego autentyczności jest obecnie tematem intensywnej dyskusji na forum internetowym Reddit. A jakie jest Wasze zdanie?

Przypominamy, że na PlayStation 4 oraz Xboksie One Red Dead Redemption II jest dostępne od 26 października. Warto też odnotować, że choć poprzednia część gry nigdy nie ukazała się na komputerach, to ostatnia produkcja Rockstar Games – czyli Grand Theft Auto V – została na nich wydana i cieszy się dużą popularnością.

  1. Red Dead Redemption II – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”