Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 stycznia 2015, 16:45

autor: Draug

Plebiscyt Gra roku 2014 na półmetku – nadal można głosować i walczyć o nagrody

Organizowany przez GRY-Online.pl plebiscyt Gra roku 2014 jest już mniej więcej w pół drogi do końca. Z tej okazji dzielimy się garścią ciekawostek na temat dotychczasowych wyników głosowania, a zarazem przypominamy, że najlepsze gry minionego i najbardziej oczekiwane tytuły rozpoczynającego się roku można typować tylko do 5 lutego.

Nasz plebiscyt Gra roku 2014 trwa już ponad tydzień i powolutku chyli się ku końcowi. Jeśli jeszcze nie oddaliście głosu, powinniście czym prędzej to nadrobić, udając się pod ten adres – zachęcamy Was tym goręcej, że macie okazję powalczyć o cenne nagrody, a już za samo wytypowanie swoich kandydatów otrzymacie prezent w postaci 7-dniowego Abonamentu Premium. Przypominamy, że plebiscyt odbywa się dwóch kategoriach – na najlepszą grę roku 2014 i najbardziej oczekiwaną grę roku 2015. Aby wziąć udział w konkursie, musicie oddać głos w którejś z tych grup (zaznaczając od 1 do 3 gier), a następnie uzasadnić swój wybór w komentarzu o długości nieprzekraczającej 500 znaków ze spacjami. Autor najciekawszego uzasadnienia zostanie nagrodzony produkcją, która zwycięży w danej kategorii. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w regulaminie na stronie plebiscytu. Oddawać głosy można do 5 lutego. Rezultaty przedstawimy już następnego dnia.

Plebiscyt Gra roku 2014 na półmetku – nadal można głosować i walczyć o nagrody - ilustracja #1

Jednocześnie, aby pobudzić w Was ducha rywalizacji, pozwolimy sobie zdradzić kilka ciekawostek na temat dotychczasowego przebiegu głosowania:

  • Już na ten moment mamy 20 procent więcej uczestników plebiscytu niż w ubiegłym roku.
  • W kategorii najlepszej produkcji minionego roku o podium walczą w tej chwili zażarcie Śródziemie: Cień Mordoru, Far Cry 4 i Dragon Age: Inkwizycja (niekoniecznie w tej kolejności).
  • Mimo walki między produkcjami AAA o tron, uznaniem czytelników cieszą się także mniejsze gry – aktualnie pierwszą dziesiątkę okupują również m.in. This War of Mine i Divinity: Grzech Pierworodny.
  • W kategorii najbardziej oczekiwanej produkcji 2015 roku zacięty pojedynek toczą Nathan Drake i Lara Croft – Uncharted 4: A Thief’s End i Rise of the Tomb Raider idą łeb w łeb i radzą sobie bardzo dobrze w klasyfikacji ogólnej. Póki co pani archeolog osiąga niewielką przewagę nad swoim adwersarzem, ale sytuacja może jeszcze ulec zmianie.
  • Mimo morza „hejtu”, jaki wylano pod adresem Assassin’s Creed: Unity, gracze najwyraźniej nadal pokładają wiarę w serii i chcą dać Ubisoftowi jeszcze jedną szansę – Assassin’s Creed: Victory (gra, przypomnijmy, jeszcze oficjalnie nie zapowiedziana) plasuje się bowiem obecnie w pierwszej piątce najbardziej oczekiwanych gier tego roku.

Podkreślmy raz jeszcze – to tylko bieżąca sytuacja. Do zakończenia plebiscytu zostało jeszcze dobre półtora tygodnia, więc sytuacja nadal może ulec diametralnej zmianie – wszystko pozostaje w Waszych rękach ;)

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.