Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 17:36

autor: Ender

PS Plus w lutym - m.in. The Sims 4 i BioShock: The Collection

Poznaliśmy tytuły, które w lutym trafią do subskrybentów PlayStation Plus. W tym miesiącu abonenci otrzymają trzy gry, w tym jedną przeznaczoną dla okularów PlayStation VR. Do graczy trafi BioShock: The Collection, The Sims 4 oraz Firewall: Zero Hour.

W lutym na subskrybentów PlayStation Plus czeka niespodzianka. Poza standardowymi dwoma tytułami na PlayStation 4 abonenci otrzymają także dostęp do trzeciej darmowej gry, przeznaczonej dla posiadaczy okularów wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Jest to zmiana, która może złagodzić niezadowolenie niektóry graczy z powodu usunięcia z Plusa gier na PlayStation 3 i PlayStation Vitę.

Pierwszą lutową produkcją z Plusa jest BioShock: The Collection. Mamy tu do czynienia z zestawem trzech zremasterowanych odsłon popularnego cyklu – BioShock (premiera w 2007 roku), BioShock 2 (premiera w 2010 roku) i BioShock Infinite (premiera w 2013 roku), które zostały oddane w ręce graczy wraz ze wszystkimi, dobrze ocenianymi dodatkami DLC. Gry zabiorą nas do dwóch fantastycznych miast, skrywających mroczne sekrety – ukrytego głęboko pod powierzchnią oceanu Rapture oraz unoszącej się wśród chmur Columbii.

Drugi tytuł z lutego to czwarta odsłona niezwykle popularnego symulatora życia The Sims, której konsolowy debiut miał miejsce w 2017 roku (na PC gra jest dostępna od 2014 roku). Niestety gra oddana jest w ręce użytkowników bez jakichkolwiek dodatków, które znacząco rozszerzają jej zawartość o nowe, jak i stare elementy znane z poprzednich odsłon serii.

Na posiadaczy okularów PlayStation VR czeka z kolei dobrze oceniana taktyczna strzelanka wieloosobowa Firewall: Zero Hour. Model zabawy w grze przyrównywany jest przez jej fanów do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege i innych zbliżonych do niego produkcji. Podczas rozgrywki naprzeciw siebie stają dwie drużyny najemników, których zadaniem jest przechwycenie lub obrona laptopów z wrażliwymi danymi. Tytuł oferuje wiele modeli broni oraz map i współpracuje także z kontrolerem PlayStation Aim, stworzonym z myślą o strzelankach.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (37 zł), 3 miesiące (100 zł) i 12 miesięcy (240 zł).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Lutowa oferta PlayStation Plus:

  1. Bioshock: The Collection (PS4)
  2. The Sims 4 (PS4)
  3. Firewall: Zero Hour (PSVR)

Gry pobierzemy za darmo od 3 lutego.

Gry, które w lutym zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a (PS4)
  2. Goat Simulator (PS4)

Na koniec przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku po raz ostatni do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca 2019 roku subskrybenci otrzymywali tylko dwie gry na PlayStation 4.