Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 17:15

Legenda Colina McRae odżyje w DiRT Rally 2.0 poprzez Flat Out Pack

Do gry DiRT Rally 2.0 trafi specjalne duże rozszerzenie, mające uhonorować 25. rocznicę pierwszego i jedynego rajdowego mistrzostwa świata zdobytego przez Colina McRae. DLC wprowadzi 40 wyzwań, rajd Szkocji i dwa samochody marki Subaru.

22 listopada 1995 roku 27-letni Colin McRae zdobył swoje pierwsze i jedyne mistrzostwo WRC. Przeszedł on tym samym do historii jako najmłodszy tryumfator w tej kategorii w rajdach samochodowych. 25 rocznicę tego wydarzenia postanowiło uczcić studio Codemasters. W ramach celebracji, do gry DiRT Rally 2.0, czyli najnowszej odsłony cyklu, który przez wiele lat promował swoim nazwiskiem sam McRae, pojawi się duże rozszerzenie inspirowane karierą słynnego szkockiego kierowcy. Nosi ono nazwę Colin McRae: FLAT OUT Pack i zadebiutuje 24 marca na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Będzie ono dostępne bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich posiadaczy którejkolwiek przepustki sezonowej. Pozostali otrzymają opcję zakupienia go oddzielnie.

Posiadacze Colin McRae: FLAT OUT Pack otrzymają dostęp do wielu atrakcji. Przede wszystkim niezwykle interesująco zapowiada się 40 scenariuszy odtwarzających najważniejsze momenty z kariery „Latającego Szkota” z lat 80., 90. i 2000. Na razie zdradzono szczegóły jednego – za kierownicą Subaru Imprezy trzeba będzie wygrać Rajd Nowej Zelandii z przewagą co najmniej 40 sekund, czyli powtórzyć wyczyn McRae z 1995 roku. Informacje na temat pozostałych zostaną podane wkrótce.

Dzięki nowemu dodatkowi będzie można wziąć udział w najważniejszych momentach rajdowej kariery Colina McRae. - Legenda Colina McRae odżyje w DiRT Rally 2.0 poprzez Flat Out Pack - wiadomość - 2020-01-29
Dzięki nowemu dodatkowi będzie można wziąć udział w najważniejszych momentach rajdowej kariery Colina McRae.

Wspomnieliśmy już o Subaru. Z tą marką samochodów McRae jest kojarzony najbardziej. Nie mogło jej zatem zabraknąć w DLC przygotowanym na jego cześć. W ramach Colin McRae: FLAT OUT Pack do DiRT Rally 2.0 trafią dwa modele od tego japońskiego wytwórcy aut - Impreza S4 Rally (zadebiutował on w 1998 roku, czyli jest równolatkiem serii gier rajdowych od Codemasters) oraz klasyczny Legacy RS, którego można było zobaczyć na trasach rajdów na początku lat 90. Można je obejrzeć w całej okazałości na screenach poniżej.

To jeszcze nie wszystko. Ekipa z Codemasters przygotowała również nową lokację, która wejdzie w skład Colin McRae: FLAT OUT Pack. Jest ona położona w Szkocji, czyli ojczyźnie słynnego rajdowca. Według zapewnień twórców, 12 odcinków, które ona zaoferuje, ma być naprawdę wymagające i stanowić wyzwanie dla najbardziej doświadczonych graczy. Pokonanie ich powinno jednak przynieść mnóstwo satysfakcji i stanowić dowód naszych umiejętności.

W przyszłym miesiącu DiRT Rally 2.0 będzie obchodziło swoje pierwsze urodziny. Tytuł został ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i większość graczy, o czym świadczą pozytywne opinie na Steamie. Kto wie, być może DLC tematycznie związane z uwielbianym przez wielu graczy Colinem McRae jeszcze zwiększy popularność tego tytułu.

  1. Oficjalna strona gry DiRT Rally 2.0
  2. DiRT Rally 2.0 – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej