Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 12:42

autor: Aquma

Battlefield 5: fani krytykują grę po zwiastunie W głąb dżungli

Gracze ostro krytykują strzelankę Battlefield V po opublikowaniu zwiastuna Rozdziału 6 - W głąb dżungli. Co ciekawe, narzekania dotyczą nie tyle nowej zawartości, co istniejących problemów, które nadal nie zostały rozwiązane.

Battlefield V w ogniu krytyki. - Battlefield 5: fani krytykują grę po zwiastunie W głąb dżungli - wiadomość - 2020-01-29
Battlefield V w ogniu krytyki.

Deweloperzy stojący za strzelanką Battlefield V - studio EA DICE - opublikowali wczoraj zwiastun przedstawiający najważniejsze zmiany i nowości, które trafią do gry wraz z kolejną aktualizacją, tzw. Rozdziałem 6 zatytułowanym W głąb dżungli. Niestety wygląda na to, że trailer nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony graczy, o czym wspomina na Twitterze użytkownik o ksywie Westie. Co ciekawe, przyczyną narzekania użytkowników nie jest nowa zawartość, a inne problemy omawianej produkcji.

Autorzy znakomitej większości komentarzy zamieszczonych pod wspomnianym zwiastunem żądają od deweloperów odwrócenia zmiany wprowadzonej w grudniu zeszłego roku - mowa o modyfikacji tzw. TTK (ang. Time-To-Kill), czyli czasu, który jest wymagany do zabicia ostrzeliwanej postaci. Deweloperzy zdecydowali się na bardzo znaczące wydłużenie tego wskaźnika, co skutkuje spowolnieniem rozgrywki i zdaniem wielu osób zupełnie nie współgra z ogólnym projektem gry.

Drugą rzeczą, która często pojawia się w komentarzach jest brak sensownych rozwiązań uniemożliwiających oszukiwanie. Społeczność od dłuższego czasu narzeka na cheaterów, którzy psują zabawę uczciwym graczom. Niestety mimo opublikowania 11 miesięcy temu notki opisującej podejmowane działania, problem nie został rozwiązany po dziś dzień. Co ciekawe, sytuacja wyglądała bardzo podobnie w przypadku poprzedniej gry z serii - Battlefielda 1.

Przypominamy, że Battlefield V ukazał się 20 listopada 2018 roku na komputerach (platforma Origin) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł posiada pełną polską wersję językową.

  1. Battlefield V - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Battlefield V - poradnik