Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2016, 10:01

autor: Góral

PlayStation 4.5 / 4K zostanie zapowiedziane przed premierą PlayStation VR?

Pojawiły się kolejne doniesienia związane z PlayStation 4.5 / 4K. Według Wall Street Journal sprzęt zostanie oficjalnie zapowiedziany przed październikową premierą PlayStation VR.

Dzięki PlayStation 4K PlayStation VR zbliży się do wymagającej mocnych komputerów konkurencji. - PlayStation 4.5 / 4K zostanie zapowiedziane przed premierą PlayStation VR - wiadomość - 2016-03-29
Dzięki PlayStation 4K PlayStation VR zbliży się do wymagającej mocnych komputerów konkurencji.

Kilkanaście dni temu serwis Kotaku dotarł do informacji sugerujących nadejście konsoli PlayStation 4.5 / 4K. Kilka dni później redakcja Eurogamera potwierdziła te doniesienia u swoich źródeł, a dziś mamy do przekazania kolejne szczegóły na temat tego urządzenia. Według Wall Street Journal (dzięki, GameSpot) nowa wersja konsoli zostanie oficjalnie zapowiedziana przed październikową premierą PlayStation VR. Sprzęt będzie funkcjonować obok zwykłego PlayStation 4 i oba modele obsługiwać mają te same gry, przy czym oczywiście PlayStation 4K ma oferować deweloperom więcej mocy, co zaowocuje lepszą grafiką.

Wydaje się jednak, że głównym przeznaczeniem maszyny ma być wirtualna rzeczywistość, gdyż jak twierdzi WSJ: „nowy system ma przekonać do siebie osoby chcące zapłacić za bogatsze środowiska gier, wliczając w to dowświadczenie rzeczywistości wirtualnej”. Krótko pisząc, Sony chce po prostu zmniejszyć technologiczną przepaść dzielącą PlayStation VR od Oculus Rifta i HTC Vive, które do zabawy wymagać mają mocnych komputerów, oferując za to ładniejszą grafikę.

Firma Sony odmówiła serwisowi GameSpot skomentowania tych doniesień, ale zbliżające się wielkimi krokami targi E3 (14 – 16 czerwca) wydają się znakomitą okazją do ujawnienia sprzętu. Czas pokaże czy to faktycznie prawda, aczkolwiek warto jeszcze wspomnieć o niedawnych dywagacjach Phila Spencera w sprawie modyfikowalnego Xboksa One, tudzież jego ulepszonej wersji. Mało tego, Nintendo ma już w ofercie tego typu urządzenie. Mowa o New Nintendo 3DS, czyli sprzęcie, który w stosunku do zwykłego 3DS-a posiada nieco większy ekran, lepszy procesor, więcej RAM-u itd. Handheld jest kompatybilny z wydanymi wcześniej grami, na których działanie nie ma praktycznie żadnego wpływu, ale niektóre nowsze tytuły korzystają z dodatkowej mocy, jak np. Monster Hunter 4 Ultimate, który może się pochwalić lepszymi teksturami czy też Xenoblade Chronicles 3D, działające tylko na New 3DS. Niewykluczone, że PS4K, o ile faktycznie pojawi się na rynku, będzie funkcjonować na podobnych zasadach.