Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 listopada 2015, 13:00

autor: Arantasar

PlayStation 4 Remote Play trafi na komputery osobiste

Shuhei Yoshida, prezes SCE Worldwide Studios, potwierdził na Twitterze, że firma Sony pracuje nad funkcją Remote Play dla komputerów osobistych. Usługa pozwoli na strumieniowanie rozgrywki z konsoli PlayStation 4 na komputery z systemem operacyjnym Windows lub Mac OS. Nie ujawniono daty premiery.

Firma Sony pracuje nad usługą Remote Play dla komputerów osobistych. - PlayStation 4 Remote Play trafi na komputery osobiste - wiadomość - 2015-11-27
Firma Sony pracuje nad usługą Remote Play dla komputerów osobistych.

Prezes spółki SCE Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, potwierdził na Twitterze, że firma Sony pracuje nad usługą Remote Play dla komputerów osobistych. Funkcja umożliwi strumieniowanie rozgrywki z konsoli PlayStation 4 na pecety działające pod kontrolą systemów operacyjnych z rodziny Windows i Mac OS, choć nie wiadomo jeszcze, o które konkretnie wydania chodzi. Nie ujawniono także ram czasowych dla publikacji nowej funkcjonalności. „Pytano nas, czy planujemy wprowadzić funkcję Remote Play na PC. Tak, pracujemy nad oficjalną aplikacją na PC i Maca” – stwierdził jedynie Yoshida w swoim wpisie.

Z funkcji strumieniowania gier mogą już korzystać posiadacze konkurencyjnej konsoli Xbox One, wyprodukowanej przez firmę Microsoft, o ile ich komputer osobisty działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Do tej pory firma Sony oferowała usługę Remote Play wyłącznie w ramach własnych serii produktów – gry z PlayStation 4 mogliśmy zatem strumieniować na PlayStation Vita, PlayStation TV oraz smartfony z rodziny Xperia.

Użytkownicy, którym bardzo zależało na zdalnej zabawie na komputerze osobistym, mogli skorzystać jedynie z przygotowanej niedawno nieoficjalnej aplikacji stworzonej przez użytkownika o pseudonimie „Twisted”. Oprogramowanie jest jednak płatne, a twórca wycenił je na 6,5 euro (około 27 złotych). Wobec oficjalnych planów Sony nie wiadomo, jaka będzie przyszłość tego przedsięwzięcia.

Część graczy liczy, że wraz z rozszerzeniem funkcjonalności usługi Remote Play, doczekamy się również oficjalnych sterowników pada DualShock 4 dla komputerów osobistych. Pozwoliłoby to na używanie kontrolera Sony także w produkcjach nieprzeznaczonych na konsolę PlayStation 4. Nie wiadomo jednak, czy japoński koncern rozważa taką możliwość.