Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2017, 14:46

Playerunknown's Battlegrounds doczeka się wersji mobilnej

Firma Tencent zapowiedziała mobilną wersję Playerunknown's Battlegrounds. Projekt powstaje we współpracy z autorami pecetowego oryginału, czyli ludźmi ze studia Bluehole.

Mobilna wersja przeboju powinna ukazać się w przyszłym roku. - Playerunknown's Battlegrounds doczeka się wersji mobilnej - wiadomość - 2017-11-27
Mobilna wersja przeboju powinna ukazać się w przyszłym roku.

Chińska firma Tencent ogłosiła, że przebojowe Playerunknown's Battlegrounds doczeka się wersji mobilnej. Przy projekcie pomaga studio Bluehole, odpowiedzialne za pecetowy pierwowzór. Udostępnione na razie informacje są bardzo skromne. Autorzy obiecują, że postarają się przenieść na ekrany dotykowe esencję oryginału, ale jednocześnie całość zostanie odpowiednio dopasowana do specyfiki rozgrywki na tabletach i smartfonach. Nie podano platform oraz daty premiery, ale prawie na pewno tytuł ukaże się w przyszłym roku zarówno na iOS, jak i Androidzie. Na razie całość powstaje głównie z myślą o rynku chińskim i nie wiemy, czy w planach jest również wydanie anglojęzyczne.

Tencent ma spore doświadczenie w przenoszeniu na rynek mobilny pecetowych przebojów. Wystarczy tu wspomnieć o MOBA Arena of Valor (w Chinach znanej jako Honor of Kings), które odtworzyło na ekranach dotykowych mechanizmy i większość zawartości League of Legends. W Państwie Środka projekt ten okazał się gigantycznym sukcesem i każdego dnia bawi się kilkadziesiąt milionów graczy.

Playerunknown's Battlegrounds to obecnie najgorętsza pecetowa produkcja i gra na dobre rozpętała szaleństwo strzelanek battle royale. Tencent początkowo próbowało kupić studio Bluehole, ale jego właściciele nie byli zainteresowani sprzedażą, więc firma musiała zadowolić się umową zapewniającą wyłączne prawa wydawnicze do tej produkcji w Chinach.

Co jednak ciekawe, pomimo faktu, że w ofercie Tencent znalazły się pecetowe i mobilne wersje Playerunknown's Battlegrounds, firma pracuje również nad własnymi projektami z tego gatunku. Dzisiaj rano pisaliśmy o zmierzającej na PC grze Europa, a korporacja pracuje również nad przeznaczoną na smartfony i tablety strzelanką Glorious Mission.

Tencent nie jest zresztą jedyną firmą próbującą odtworzyć sukces Playerunknown's Battlegrounds na rynku mobilnym. Na chińskim rynku zadebiutowała już gra battle royale Rules of Survival od studia NetEase, a w kolejce na premierę czeka również m.in. Last Battleground: Survival zespołu Elex.

  1. Tencent – strona oficjalna firmy