Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2017, 09:42

Europa od firmy Tencent konkurentem dla PUBG

Firma Tencent zapowiedziała strzelankę battle royale zatytułowaną Europa. Od konkurencji grę odróżni m.in. możliwość niszczenia elementów otoczenia oraz dynamiczny system pogody.

Chińskie beta-testy ruszą w przyszłym miesiącu. - Europa od firmy Tencent konkurentem dla PUBG - wiadomość - 2017-11-27
Chińskie beta-testy ruszą w przyszłym miesiącu.

Szalony sukces Playerunknown's Battlegrounds sprawił, że sieciowe strzelanki typu battle royale stały się jedną z najgorętszych kategorii na rynku gier, więc co chwila ogłaszane są kolejne produkcje tego typu. Najnowszą okazał się projekt zatytułowany Europa, nad którym pracuje chińska firma Tencent. To, co na razie pokazali twórcy zapowiada się całkiem obiecująco.

Wypuszczony zwiastun nie pozostawia złudzeń, co zainspirowało autorów. Podobnie jak w Playerunknown's Battlegrounds mamy tutaj widok trzecioosobowy, podobny interfejs oraz rozgrywkę, która toczyć się będzie aż na mapie pozostanie tylko jedna osoba. Jednocześnie Europa posiadać ma kilka rozwiązań, które odróżnią ją od konkurencji.

W grze wiele elementów otoczenia będziemy mogli zniszczyć, co znacząco wpłynie na rozgrywkę. Dzięki temu możliwe ma być np. eliminowanie osłon, czy zrzucanie na głowy wrogów ciężkich obiektów. Europa zaoferuje również dynamiczny system pogodowy.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety. W przyszłym miesiącu ruszą beta-testy, a pełna wersja ma zadebiutować w 2018 roku. Na razie nie wiemy, czy w planach jest wydanie gry poza Azją.

Warto wspomnieć, że Tencent mocno inwestuje w gry battle royale. Firma próbowała wpierw kupić odpowiedzialne za Playerunknown's Battlegrounds studio Bluehole, a gdy to się nie udało, zagwarantowała sobie na wyłączność prawa wydawnicze do tej produkcji w Chinach.

Ponadto Tencent pracuje również nad mobilną strzelanką battle royale zatytułowaną Glorious Misson.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Tencent – strona oficjalna firmy