Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ring of Elysium (PC)

Ring of Elysium PC

Europa

Ring of Elysium to strzelanka pozwalająca na branie udziału w wieloosobowych potyczkach typu battle royale. 60 graczy ląduje na wyspie i walczy ze sobą, dopóki przy życiu nie pozostanie tylko czterech z nich.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | multiplayer | TPS | strzelanki | Battle Royale

PC Windows
Okładka Ring of Elysium (PC)

producent: Tencent

wydawca: Tencent

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

22listopada2018

wczesny dostęp

2019

Ring of Elysium to sieciowa strzelanka typu battle royale. Produkcję opracowało studio Aurora, będące wewnętrznym zespołem deweloperskim chińskiej firmy Tencent.

Fabuła

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości, w czasach, gdy wirtualna rzeczywistość stała się technologią powszechnie wykorzystywaną w wojsku, medycynie oraz rozrywce. Firma deweloperska nazwana Europa opracowała sieciową grę akcji Infinite Law, która błyskawicznie zyskała status globalnego fenomenu VR i najpopularniejszej produkcji e-sportowej.

Gracze wcielają się w zawodników rywalizujących w wirtualnej rzeczywistości w Infinite Law, mając nadzieję na zyskanie sławy i bogactwa.

Mechanika

Ring of Elysium to sieciowa strzelanka korzystająca z popularnego modelu rozgrywki zwanego Battle Royale. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Na początku każdego meczu sześćdziesięciu graczy zostaje zrzuconych z samolotu na wyspę. Zabawa toczy się do momentu, gdy przy życiu pozostaną tylko cztery osoby. Podczas rozgrywki kluczową rolę odgrywa odnajdywanie uzbrojenia, pancerzy oraz pojazdów (samochodów, łodzi i maszyn latających). Ponadto po pewnym czasie teren akcji zaczyna stopniowo się zmniejszać i każdy, kto znajdzie się poza jego granicami ginie.

Zabawę uatrakcyjnia fakt, że wiele elementów otoczenia możemy zniszczyć, co znacząco wpływa na rozgrywkę. Dzięki temu możliwe jest np. pozbywanie się osłon czy zrzucanie wrogom na głowy ciężkich obiektów. Gra oferuje również dynamiczny system pogodowy.

Kwestie techniczne

Ring of Elysium ma atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną o wysokim poziomie detali, którą zbudowano w oparciu o autorski silnik studia Aurora nazwany QuickSilverX. Technologia ta odpowiada również za realistyczną symulację fizyki w świecie gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 60  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ring of Elysium

16+

Wymagania sprzętowe Ring of Elysium

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2500 3.3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-8130U 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10

Darmowe Ring of Elysium oficjalnie startuje w Europie
Darmowe Ring of Elysium oficjalnie startuje w Europie

wiadomość23 listopada 2018

W Europie w końcu zadebiutowało Ring of Elysium (RoE), czyli darmowa sieciowa strzelanka battle royale, która wcześniej, jak na ironię, znana była pod tytułem Europa. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC w formie darmowego wczesnego dostępu.

Ring of Elysium - dawne battle royale Europa opóźnione... w Europie
Ring of Elysium - dawne battle royale Europa opóźnione... w Europie

wiadomość20 września 2018

Firma Tencent wypuściła Ring of Elysium, czyli strzelankę battle royale opartą na modelu free-to-play. W ostatniej chwili zdecydowano jednak, że premiera ograniczy się do rynku amerykańskiego. Europejczycy będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej.

Europa od firmy Tencent konkurentem dla PUBG
Europa od firmy Tencent konkurentem dla PUBG

wiadomość27 listopada 2017

Firma Tencent zapowiedziała strzelankę battle royale zatytułowaną Europa. Od konkurencji grę odróżni m.in. możliwość niszczenia elementów otoczenia oraz dynamiczny system pogody.