Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2018, 12:25

autor: Adrian Werner

Ring of Elysium - dawne battle royale Europa opóźnione... w Europie

Firma Tencent wypuściła Ring of Elysium, czyli strzelankę battle royale opartą na modelu free-to-play. W ostatniej chwili zdecydowano jednak, że premiera ograniczy się do rynku amerykańskiego. Europejczycy będą musieli poczekać kilka tygodni dłużej.

Gra wystartowała z jedną mapą, a kolejne dodane zostaną w późniejszym terminie. - Ring of Elysium - dawne battle royale Europa opóźnione... w Europie - wiadomość - 2018-09-20
Gra wystartowała z jedną mapą, a kolejne dodane zostaną w późniejszym terminie.
RING OF ELYSIUM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Tencent
  2. Wydawca: Tencent
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Model biznesowy: free-to-play

Mamy złe wieści dla czytelników wyczekujących premiery gry Ring of Elysium (dawniej znanej pod tytułem Europa), czyli strzelanki battle royale, za którą stoi firma Tencent. W projekt od pewnego czasu bawią się gracze w Azji, a teraz zadebiutowała ona na Zachodzie, ale jedynie w Stanach Zjednoczonych. Natomiast debiut europejski został w ostatniej chwili opóźniony.

Nie podano, kiedy dokładnie możemy się spodziewać premiery Ring of Elysium na naszym kontynencie. Obiecano jedynie, że nastąpi to w ciągu najbliższych czterech tygodni. Najbardziej uparci gracze mogą obejść ten problem za pomocą narzędzi VPN. Większość osób zainteresowanych projektem najpewniej jednak cierpliwie poczeka na oficjalną premierę.

Tencent tłumaczy, że podjął decyzję o opóźnieniu europejskiego debiutu z powodów praktycznych. Autorzy nie zdążyli przygotować wszystkich wersji językowych oraz założyć wystarczającej liczby serwerów, więc postanowiono, że z premierą lepiej poczekać, aż wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Konkurencja w kategorii battle royale jest bardzo duża, ale Ring of Elysium ma kilka cech, które mogą pomóc grze wywalczyć sobie miejsce na rynku. Produkcja jest wyraźnie wzorowana na Playerunknown's Battlegrounds, ale korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Większość elementów otoczenia można zniszczyć, co pozwala np. eliminować osłony lub zwalać całe struktury wrogom na głowy.

Do tego dochodzi dynamiczny system pogodowy oraz ciekawie zaprojektowana mapa, osadzona w popularnym wśród turystów terenie górskim, nad który nadciąga burza śnieżna. Podczas zabawy możemy korzystać m.in. z desek snowboardowych, lotni czy mechaniki wspinaczkowej.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ring of Elysium

Ring of Elysium