Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2020, 20:02

autor: Entelarmer

PlatinumGames zapowiada Project G.G. Zobacz teaser trailer

Studio PlatinumGames ujawniło drugi z tworzonych przez siebie projektów. Jest nim nowa produkcja Hideki Kamiyi znana pod roboczym tytułem Project G.G., w której stawimy czoła gigantycznym potworom. Twórcy udostępnili też krótki zwiastun gry. Przy okazji zdradzono datę premiery oraz platformy docelowe The Wonderful 101: Remastered.

Drugi z ujawnionych projektów PlatinumGames postawi na walki z gigantycznymi monstrami. - PlatinumGames zapowiada Project G.G. Zobacz teaser trailer - wiadomość - 2020-02-26
Drugi z ujawnionych projektów PlatinumGames postawi na walki z gigantycznymi monstrami.

Na początku lutego poznaliśmy pierwszy z czterech nowych projektów studia PlatinumGames. O ile jednak można mieć zastrzeżenia co do użycia słowa „nowy” w opisie remastera (choćby i gry na tak niszową konsolę, jak WiiU) tego samego nie można powiedzieć w przypadku drugiej pozycji. Jest nią produkcja ujawniona dziś pod tytułem Project G.G. A Go Go!, która doczekała się pierwszego zwiastuna. Co prawda to tylko teaser trailer, ale jasno wskazuje, że fani Ultramana, Power Rangers, Pacific Rim czy innych produkcji z gigantycznymi monstrami mają na co czekać. Materiał zamieściliśmy poniżej.

O samej grze nie wiemy zbyt wiele, mimo obszernej wiadomości od reżysera gry Hideki Kamiyi oraz wywiadu z nim opublikowanego przez magazyn Famitsu (via Gematsu). Jednak najwyraźniej projekt ma spore znaczenie dla japońskiego zespołu. Przede wszystkim będzie to pierwsza produkcja PlatinumGames niepowstająca w ramach kontraktu z inną firmą. Studio będzie miało pełną kontrolę nad marką i jej rozwojem, wliczając w to podejmowanie decyzji co do platform docelowych i ewentualnych kontynuacji. Poza tym gra ma stanowić zwieńczenie „trylogii bohaterskich dzieł”, nad którą pracował Hideki Kamiya, co zapewne odnosi się do The Wonderful 101 oraz kultowego cyklu Viewtiful Joe.

Hideki Kamiya chce zakończyć superbohaterski epizod w swoim życiu, rozpoczęty popularnym (choć irytującym) herosem w 2003 roku. - PlatinumGames zapowiada Project G.G. Zobacz teaser trailer - wiadomość - 2020-02-26
Hideki Kamiya chce zakończyć superbohaterski epizod w swoim życiu, rozpoczęty popularnym (choć irytującym) herosem w 2003 roku.

Niewiele więcej zdradza materiał Famitsu. Wiemy, że będzie to gra akcji (co chyba nikogo nie zaskakuje zważywszy na dorobek studia) nie skupiająca się wyłącznie na samej „akcji”, utrzymana w stylu superbohaterskich filmów z kaiju (czyli gigantycznymi potworami), a ambicją twórców jest wydanie produkcji „na wszystkie istniejące platformy”. Ten brak konkretów wynika z faktu, że PlatinumGames dopiero zaczyna prace nad Project G.G. i nie ma nawet skompletowanego zespołu deweloperskiego. Owszem, firma właśnie otworzyła nowe studio, ale z planowanych stu osób na razie zatrudnia tam tylko piętnastu twórców. Stąd też długa lista poszukiwanych pracowników na oficjalnej stronie firmy.

Jak widać, na konkretne informacje na temat Project G.G. przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Być może oczekiwanie umilą nam zapowiedzi pozostałych projektów powstających w japońskim studiu. Skoro jednak druga z ujawnionych gier wciąż jest w powijakach, wydaje się wątpliwe, by dwie ostatnie były na bardziej zaawansowanym etapie produkcji. Może więc na osłodę wkrótce otrzymamy jakieś konkretne informacje na temat Bayonetty 3? Na razie jednak musi nam wystarczyć podanie daty premiery The Wonderful 101: Remastered, które zadebiutuje w Europie 22 maja na PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Występ w Super Smash Bros. to jak dotąd ostatni przejaw życia ze strony Bayonetty. - PlatinumGames zapowiada Project G.G. Zobacz teaser trailer - wiadomość - 2020-02-26
Występ w Super Smash Bros. to jak dotąd ostatni przejaw życia ze strony Bayonetty.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach