Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2020, 20:15

autor: Ender

Aż 30 dni na zwrot gry w GOG.com. Firma aktualizuje regulamin

Serwis GOG.com zaktualizował swój regulamin. Od teraz klienci platformy będą mogli uzyskać zwrot pieniędzy za zakupioną grę do 30 dni od jej nabycia i to bez względu na czas spędzony na zabawie.

Użytkownicy GOG.com zostali poinformowani dziś o zmianie jego dobrowolnej polityki zwrotów. Polski serwis obdarza konsumentów ogromnym zaufaniem i pozwala im teraz poprosić o zwrot kosztów zakupu do 30 dni od daty nabycia gry, bez względu na to, czy została ona pobrana, uruchomiona i przetestowana. Jest to bez wątpienia niezwykle hojna oferta, zwłaszcza w porównaniu do konkurencji, takiej jak Steam. Z drugiej strony, ze względu na naturę gier sprzedawanych w sklepie (brak DRM), nie może on tak naprawdę kontrolować tego, co stanie się z zakupionymi tytułami – chyba że korzystamy z klienta Galaxy – i musi polegać na dobrej woli klientów.

Po złożeniu wniosku o zwrot GOG.com zaproponuje nam dwa rozwiązania. W przeciągu co najmniej kilku dni, pieniądze otrzymamy bezpośrednio na nasze konto lub jako doładowanie portfela w sklepie. Zwrotom na tych samych zasadach podlegają również dodatki i DLC, a także pakiety promocyjne. Dotyczy to także pre-orderów (do 30 dni po premierze gry). GOG.com asekuruje się jednak przed nadużyciami i zaznacza, że opisany proces nie przebiega automatycznie. Jeżeli użytkownik będzie nadużywał możliwości systemu to spotka się on z odmową.

  1. Oficjalna strona GOG.com
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.