Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 lipca 2014, 16:29

autor: Jiker

Plague Inc. – zabójcza małpia grypa nawiedzi świat popularnego symulatora pandemii

Twórcy Plague Inc. zapowiedzieli rychłą premierę aktualizacji Simian Flu Update, za sprawą której symulator pandemii zabójczego wirusa zostanie powiązany fabularnie z najnowszym filmem z serii Planeta Małp – Ewolucja Planety Małp.

Mimo dwóch lat na karku, Plague Inc. – symulator pandemii zabójczego wirusa – cały czas budzi emocje wśród graczy mobilnych. Duża w tym zasługa częstych aktualizacji, nie tylko usuwających błędy, ale i wprowadzających do hitu studia Ndemic Creations dodatkową zawartość. Najbliższe dni przyniosą kolejny update – tym razem jego wyjątkowość polega na wykorzystaniu licencji filmu Ewolucja Planety Małp, który właśnie debiutuje na ekranach kin (premierę w Polsce zaplanowano na 11 lipca).

Aktualizacja Simian Flu Update została zainspirowana opowieścią, na bazie której zbudowano fabułę najnowszej odsłony popularnej filmowej serii. Za sprawą update'u do wirusowego arsenału dołączy śmiercionośna małpia grypa. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie wprowadzi najświeższy update Plague Inc., gdyż za jego sprawą ludzkość będzie musiała stawić czoło rosnącej populacji genetycznie zmodyfikowanych, niezwykle inteligentnych małp, pragnących przejąć kontrolę nad światem i zdobyć miano dominującego gatunku.

Do dyspozycji gracza oddana zostanie zupełnie nowa mechanika zabawy, zakładająca konieczność kontrolowania kolejnych ruchów małpich oddziałów. Użytkownik będzie mógł zadecydować, kiedy przepuścić atak na ośrodki badawcze, pracujące w pocie czoła nad antidotum na małpią grypę, a także kiedy się wycofać, aby uniknąć wykrycia przez wojskowe drony. Nic dziwnego, że aktualizacja budzi wśród fanów Plague Inc. wiele emocji. W pierwszej kolejności sprawdzą ją w akcji posiadacze edycji mobilnej dedykowanej systemom iOS i Android. Później zostanie ona wprowadzona do odsłony pecetowej. Simian Flu Update znajdzie się również w wersji Plague Inc.: Evolved na konsolę Xbox One.

Przypominam, że w Plague Inc. projektujemy śmiercionośne wirusy, a następnie rozprzestrzeniamy je wśród ludzi w taki sposób, aby zdołały pochłonąć jak największą liczbę istnień, zanim zostaną zauważone i pokonane przez służby przeciwdziałające tego typu zagrożeniom. Gra cieszy się sporą popularnością – edycje mobilne, zdobywające oceny na średnim poziomie 80%, zostały pobrane kilkadziesiąt milionów razy.