Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2010, 10:05

autor: Adrian Werner

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned skasowane

Mamy bardzo złe wieści dla wszystkich graczy, którzy ostrzyli sobie zęby na Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned. Gra została niestety skasowana, a większość pracujących nad nią ludzi zwolniono.

Mamy bardzo złe wieści dla wszystkich graczy, którzy ostrzyli sobie zęby na Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned. Gra została niestety skasowana, a większość pracujących nad nią ludzi zwolniono.

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned skasowane - ilustracja #1

Premiera Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned zapowiadana była na przyszły rok. Przedstawiciele firmy Disney Interactive (wydawcy gry) informując o losie projektu dodali także, że w Propaganda Games przeprowadzona została gruntowna restrukturyzacja, co w praktyce oznacza masowe zwolnienia. Studio to dysponowało dwoma zespołami i odchudzony został głównie ten zajmujący się Pirates of the Caribbean, podczas gdy ludzie pracujący nad TRON: Evolution mogą na razie spać spokojnie, zwłaszcza że w planach są również materiały DLC do tej gry.

Oficjalnie nie podano jak wiele osób pożegnało się z posadami, ale serwis Kotaku dowiedział się u dobrze poinformowanych źródeł, że chodzi tu o około sto osób. Zwolniono większość zespołu tworzącego Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned, a reszta została przeniesiona do projektu TRON: Evolution. Oznacza to, że obecnie studio to posiada jedynie jeden zespół produkcyjny.

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned skasowane - ilustracja #2

Plotki o problemach w Propaganda Games krążyły od ponad miesiąca. Spekulowano, że głównym powodem kłopotów był konflikt zarządzających studiem z właścicielem, czyli firmą Disney Interactive. Trzeba przyznać, decyzja o skasowaniu Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned wywołała powszechne zdziwienie, bo choć TRON: Evolution ma się ukazać jeszcze w tym roku, to większość prasy branżowej uznawała go za znacznie mniej obiecujący i słabiej dopracowany projekt. Najwyraźniej zwyciężyła chłodna kalkulacja. W końcu od premiery ostatniego filmu z serii Pirates of the Caribbean minęło już kilka lat, podczas TRON: Evolution oparto na mającej się ukazać już wkrótce kinowej produkcji.

Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned zapowiadano jako przygodową grę akcji z elementami roleplaying. Fabuła rozgrywała się na wiele lat przed historią znaną z filmowej trylogii i osadzała nas w roli pragnącego sławy oraz bogactwa młodego pirata. Gracze mieli otrzymać sporą swobodę działania i mogliby zwiedzać otwarty świat Karaibów zarówno drogą lądową jak i morską. Wzorem kinowego pierwowzoru pojawiały się również elementy fantastyczne. Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej o tym, co nas niestety ominie polecamy zapoznanie się z zapowiedzią tej gry.