Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2019, 16:39

autor: Ender

Piranha Bytes komentuje Gothic Remake. Studio wkrótce ogłosi nową grę RPG

W najnowszym komunikacie skierowanym do fanów studio Piranha Bytes podzieliło się informacjami na temat jego kolejnego projektu RPG, a także odniosło się do powstającego powoli kompletnego remake'u Gothica.

Niemieckie studio Piranha Bytes przekazało fanom najnowsze informacje na temat najbliższych planów na przyszłość. Deweloper, który został kupiony przez spółkę THQ Nordic w pierwszej połowie tego roku, ma w tej chwili być całkowicie pochłonięty produkcją kolejnego RPG-a. Pierwsze oficjalne szczegóły na temat tego projektu poznamy jednak w 2020 roku. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, twórcy zaznaczyli również, że nie są w żaden sposób zaangażowani w przygotowanie lub produkcję remake'u Gothica, który oryginalnie został wydany przez studio w 2001 roku. Za stworzenie gry odpowiada w całości zespół ze studia THQ Nordic Barcelona. Piranha Bytes wierzy w hiszpańskich deweloperów i zachęca wszystkich do wypróbowania grywalnego teasera tytułu, a także do podzielenia się swoimi opiniami na jego temat w oficjalnej sieciowej ankiecie.

Remake Gothica powstaje bez jakiegokolwiek udziału Piranha Bytes. - Piranha Bytes komentuje Gothic Remake. Studio wkrótce ogłosi kolejną grę RPG - wiadomość - 2019-12-17
Remake Gothica powstaje bez jakiegokolwiek udziału Piranha Bytes.

Wielce prawdopodobne, że Niemcy pracują w tej chwili nadal nad drugą częścią Eleksa. Została ona nieoficjalnie potwierdzona jeszcze w 2017 roku, a więc tuż po debiucie jedynki na pecetach i konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Chociaż w ubiegłym roku przedstawiciele studia wspominali, że rozpatrują możliwość powstania czwartego Gothica, to w tej chwili ta perspektywa wydaje się kompletnie odległa, zważywszy na potencjalne nadejście remake'u nie tylko pierwszej, ale i drugiej (a nawet trzeciej) odsłony cyklu.

  1. Oficjalna strona studia Piranha Bytes
  2. Oficjalna strona THQ Nordic
  3. Nie otwierajcie szampana – Gothic 1 Remake to na razie nieporozumienie