Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2024, 12:10

autor: Maciej Gaffke

Piłkarz Arsenalu uchronił od porażki swoją drużynę w CS2. Zaliczył nawet podwójny headshot

Obrońca Arsenalu, Ołeksandr Zinczenko, wyjątkowo przerzucił się na grę w Counter-Strike 2. Dzięki temu jego drużyna PassionUA była w stanie wygrać jedną rundę podczas meczu na turnieju YaLLa Compass Spring 2024.

Źródło fot. Arsenal.com.
i

Jeśli są tu jacyś fani piłki nożnej (szczególnie Arsenalu), to na pewno kojarzą ukraińskiego piłkarza Ołeksandra Zinczenkę. Ów zawodnik, na co dzień występujący w angielskiej Premier League, zasiadł niedawno przed komputerem, aby wesprzeć PassionUA, czyli drużynę e-sportową, którą założył w 2023 roku.

Podczas meczu na turnieju YaLLa Compass Spring 2024, gdzie zespoły rywalizują ze sobą w Counter-Strike’u 2, jeden z zawodników PassionUA miał problemy techniczne, więc na jego miejsce awaryjnie „wskoczył” sam Zinczenko, zaliczając bardzo dobry występ.

Najlepszym momentem dla piłkarza było ustrzelenie podwójnego headshota, który został opublikowany na oficjalnym profilu PassionUA w serwisie X. Likwidację przeciwników przez Zinczenkę możecie zobaczyć poniżej.

Świetna celność obrońcy Arsenalu bardzo przydała się drużynie. Dzięki niej wyprowadził on swój zespół na prowadzenie i ostatecznie zapewnił mu wygraną na mapie Ancient. Wynik końcowy wyniósł 16:12, choć zanim Zinczenko zmienił kolegę, jego ekipa przegrywała 3:10.

Mimo wszystko PassionUA przegrało mecz z drużyną Bleed 1:2 (omawiana runda była drugą i doprowadziła do remisu). Historia ta dobrze jednak pokazuje, że piłkarz może sobie świetnie radzić nie tylko na murawie, ale także w wirtualnej rozgrywce na wysokim poziomie.

  1. Counter-Strike 2 – karta gry na Steamie

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej