Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2012, 13:55

autor: Ender

Pierwszy numer darmowego komiksu Max Payne 3 już dostępny

Zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami, na oficjalniej stronie Max Payne 3 studio Rockstar opublikowało pierwszy numer darmowego komiksu związanego z grą. Czytelnicy poznają losy młodego Maksa oraz przypomną sobie jego przygody z dwóch poprzednich części serii.

Pierwszy numer darmowego komiksu Max Payne 3 już dostępny - ilustracja #1

W kwietniu Rockstar zapowiedział, że wraz z twórcami pracującymi dla Marvela stworzy specjalny trzyczęściowy komiks zatytułowany After the fall, będący wstępem do trzeciej części serii Max Payne i podsumowaniem dotychczasowego życia jej głównego bohatera. Pierwszy 14-stronnicowy zeszyt tego krótkiego cyklu został właśnie udostępniony za darmo na oficjalnej stronie gry. W pełni kolorowa cyfrowa wersja komiksu przypomina nam o najważniejszych wydarzeniach z życia Maksa i przedstawia jego trudne dzieciństwo. Pozostałe dwa numery powinny ukazać się w najbliższym czasie, najpewniej jeszcze przed premierą gry.

Co ciekawe, Rockstar organizuje również specjalny konkurs, w którym można wygrać limitowaną papierową edycję After the fall, niestety nie jest on dostępny dla mieszkańców naszego kraju. Warto jeszcze przypomnieć, że to nie pierwszy raz kiedy twórcy serii wykorzystują komiksowe medium. Dwie pierwsze odsłony Maksa zasłynęły z charakterystycznych przerywników fabularnych, które zrealizowano w formie historii obrazkowych.

Max Payne 3 ukaże się 15 maja na konsolach Xbox 360 i Playstation 3. Wersja pecetowa gry trafi do sklepów z ponad dwutygodniowym opóźnieniem, na przełomie maja i czerwca. Tytuł stworzony przez studio Rockstar Vancouver przeniesie nas na skąpane w słońcu ulice brazylijskiego Sao Paulo oraz po raz pierwszy pozwoli na zabawę w trybie multiplayer.

  1. Rockstar wie co robi - wrażenia z pokazu gry Max Payne 3
  2. Max Payne 3 - już graliśmy!
  3. Video Max Payne 3 (PC) (X360) (PS3) - kulisy produkcji #5 bullet time (PL)
  4. Video Max Payne 3 (PC) (X360) (PS3) - kulisy produkcji #4 multiplayer (PL)
  5. Video Max Payne 3 (PC) (X360) (PS3) - kulisy produkcji #3 efekty wizualne i scenki przerywnikowe (PL)