Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2017, 13:11

autor: Lavdrynka

Pierwsze z 10 nowych darmowych DLC do gry Dying Light już dostępne. Ruszyła cyfrowa platforma Gemly

Techland udostępnił na PC nową aktualizację do Dying Light - Content Drop #0, która rozpoczyna cykl dziesięciu darmowych DLC w ramach akcji 10-W-12. Jednak to nie wszystko, co studio przygotowało dla fanów swoich gier; dzisiaj wystartowało także Gemly – cyfrowa platforma dystrybucji.

Pierwsze z 10 nowych darmowych DLC do gry Dying Light już dostępne. Ruszyła cyfrowa platforma Gemly - ilustracja #1

Ciesząc się z niesłabnącego zaangażowania graczy w swoją ostatnią produkcję z zombie w roli głównej – Dying Light, Techland rozpoczął program 10-W-12, który był zapowiadany jeszcze podczas tegorocznych targów E3. Oznacza to, że gra w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie poszerzona o 10 darmowych DLC. Mają one wzbogacić zabawę o nowe lokacje, mechanikę, zadania fabularne, bronie, a także nowych przeciwników. Dodatki wprowadzą także pewne zmiany w samej rozgrywce, zapewniając ulepszenia oraz nieco zmieniając jej balans.

Pierwszy z dodatków już jest dostępny dla użytkowników PC. Content Drop #0 zawiera trzy nowe elementy. Nowych przeciwników – Żołnierzy, wyszkolonych zawodowców, dużo trudniejszych do pokonania, którzy rozsiani są na terenie Starego Miasta. Pokonując kolejnych żołnierzy, będziemy mogli uzbierać nowy strój – Ścigany. Ponadto na terenie Starego Miasta pojawi się nowe zombie – Zmutowany Zbój, również mające stanowić nowe wyzwanie dla graczy.

Użytkownicy konsol na DLC będą musieli zaczekać do września, wtedy Content Drop #0 zostanie im udostępniony wraz z kolejnym zapowiedzianym dodatkiem.

Gemly – nowa platforma cyfrowej dystrybucji

Drugą nowością, jaką Techland dzisiaj uruchomił, jest platforma Gemly. Za jej pośrednictwem będziemy mogli kupować nie tylko gry wyprodukowane przez studio, ale także innych współpracujących firm. Ponadto w jej ramach udostępniana będzie ekskluzywna zawartość dla gier Techlandu. Na pierwszy ogień idzie Harrański karabin wojskowy do Dying Light. Aby go wprowadzić do swojego ekwipunku, musicie założyć konto na Gemly, a po „zakupieniu” otrzymacie klucz Steam.

Pierwsze z 10 nowych darmowych DLC do gry Dying Light już dostępne. Ruszyła cyfrowa platforma Gemly - ilustracja #2

Wkrótce ma ruszyć także społecznościowa część platformy, a w przyszłości możemy się spodziewać dedykowanego wsparcia technicznego, pogłębionych statystyk do Dying Light oraz przyszłych produkcji studia czy personalizowanych newsletterów. Gemly jest już dostępne pod adresem www.gemly.com. A z okazji premiery Content Drop #0 cena Dying Light: The Following - Enhanced Edition na Gemly została obniżona o 33% i możecie ją nabyć za 79,99 zł.

Pierwsze z 10 nowych darmowych DLC do gry Dying Light już dostępne. Ruszyła cyfrowa platforma Gemly - ilustracja #3