Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2020, 09:40

autor: Adrian Werner

Pierwsze Watch Dogs najpewniej trafi na PS5 i Xboksa Series X/S

Dzięki zmianie w bazie danych agencji ratingowej ESRB wiemy, że firma Ubisoft planuje wydanie Watch Dogs Complete Edition na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Bazy danych agencji przyznających kategorie wiekowe są wyśmienitym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się amerykańska grupa ratingowa ESRB. Na jej stronie, w karcie poświęconej Watch Dogs Complete Edition dodano wersje na Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5.

Tej zmiany dokonano niedawno. Wcześniej profil gry obejmował jedynie wydane już wersje na PC oraz konsole Xbox One i PS4. Zgodnie z tytułem jest to kolekcja zawierająca pierwszą część cyklu wraz ze wszystkimi dodatkami.

Przeniesienie Watch Dogs Complete Edition na konsole nowej generacji ma sens, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że bohater pierwowzoru, Aiden Pearce, powróci jako protagonista dodatku fabularnego Bloodline do Watch Dogs: Legion. Przypomnienie jego wcześniejszych przygód byłoby więc dobrym pomysłem. Co prawda, w produkcję zagramy na next-genach dzięki wstecznej kompatybilności, ale spodziewamy się, że natywna wersja zaoferuje ulepszenia graficzne.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia konwersji do tych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Bazy danych ESRB są jednak zazwyczaj bardzo wiarygodnym źródłem i rzadko się zdarza, aby ujawnione przez nie projekty ostatecznie nie zostały zapowiedziane.

Przypomnijmy, że pierwsze Watch Dogs ukazało się w 2014 roku na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PS4 oraz Nintendo Wii U. Z kolei najnowsza odsłona cyklu, czyli Watch Dogs: Legion, zadebiutowała 29 października tego roku na PC, konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz streamingowej platformie Google Stadia. Jutro gra trafi na Xboksa Series X/S, a wersja na PS5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Watch Dogs – Ubisoft ma już swoje GTA
  3. Watch Dogs 1 - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Watch Dogs: Legion - bardzo bezpieczna i grzeczna rewolucja
  5. Watch Dogs Legion - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej