Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2017, 19:45

autor: godrikus

Pierwsze recenzje Total War: Warhammer II

W Internecie zaczynają się pojawiać pierwsze recenzje drugiej części sagi Total War w uniwersum Warhammera. Wygląda na to, że studio Creative Assembly stworzyło kolejną świetną strategię.

Total War: Warhammer II ma być jedną z najlepszych odsłon całej serii Total War - Pierwsze recenzje Total War: Warhammer II - wiadomość - 2017-09-25
Total War: Warhammer II ma być jedną z najlepszych odsłon całej serii Total War

Zaczynają spływać do nas pierwsze recenzje Total War: Warhammer II, którego premiera odbędzie się już za trzy dni. Zapowiedź drugiej odsłony sagi już po dziesięciu miesiącach po premierze pierwszej i mająca odbyć się niedługo później premiera niepokoiły fanów, którzy obawiali się, że otrzymają grę niedopracowaną i tworzoną w pośpiechu. Z opinii dziennikarzy wyłania się jednak obraz produkcji poprawionej niemal pod każdym względem i oferującej jeszcze więcej tego, za co pierwsza część z 2016 roku zebrała najwięcej pochwał. Najnowsze dzieło studia Creative Assembly ma imponować zarówno graficznie, jak i ulepszonymi mechanikami rozgrywki oraz być najlepszą odsłoną serii Total War od wielu lat. Obecnie, według portalu Metacritic, średnia ocen gry wynosi 87%, na podstawie dwudziestu jeden recenzji.

Nowo wprowadzone rasy mają wymagać różnych umiejętności i prowokować różne style gry. - Pierwsze recenzje Total War: Warhammer II - wiadomość - 2017-09-25
Nowo wprowadzone rasy mają wymagać różnych umiejętności i prowokować różne style gry.

Portal CGMagazine nazywa najnowszą produkcję studia Creative Assembly „fantastycznym listem miłosnym skierowanym zarówno do miłośników uniwersum Warhammera, jak i do fanów gier strategicznych”. I rzeczywiście, z opinii recenzentów wynika, że gra z nieoszlifowanego diamentu, którym był Total War: Warhammer - produkcja z pozoru piękna i pełnowartościowa, lecz pełna mniejszych i większych błędów, stała się jedną z najlepszych odsłon całej serii Total War. Oprócz kwestii mechanik rozgrywki i poprawionej grafiki, pochwały zdobyła też obszerna, urozmaicona kampania oraz nowo wprowadzone rasy, z których każda wymaga zupełnie innego stylu gry w turowym trybie strategicznym, jak i innych taktyk w trakcie rozgrywanych w czasie rzeczywistym bitew.

Mimo ogólnie bardzo pozytywnego wydźwięku recenzji nowej strategii w uniwersum Warhammera, kilka rzeczy nie spodobało się recenzentom. Jest to przede wszystkim aspekt dyplomatyczny – twórcy mieli pod tym względem nie pójść ani kroku do przodu, a nawet na najmniejsze przewinienie sąsiadujące z graczem nacje kierowane przez komputer mają reagować niewspółmiernie wysokim poziomem agresji. Inną wadą gry jest wynikający z powiększającego się świata brak spójności z kanonem Warhammera – nieobecność ras i państw oryginalnie znajdujących się w danym miejscu, czy obecność innych na terytorium, które według prawideł uniwersum nie należy do nich.

Przypominamy, że premiera Total War: Warhammer II odbędzie się już za trzy dni, 28 września.

Wybrane recenzje i oceny Total War: Warhammer II

  1. CGMagazine – 9,5/10
  2. IGN – 9,1/10
  3. PC Gamer – 92/100
  4. Eurogamer Italy – 9/10
  5. GameStar – 85/100
  6. The Sixth Axis – 8/10
  7. Trusted Reviews – 4/5

Inne powiązania:

  1. Strona internetowa Creative Assembly
  2. Strona internetowa Total War: Warhammer II
  3. Kompendium wiedzy o Total War: Warhammer II