Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2020, 09:00

autor: Aquma

Pierwsze mody do Baldur's Gate 3 - ukryta zawartość i zmiany mechaniki

Choć Baldur’s Gate III zadebiutowało we wczesnym dostępie niecałe dwa tygodnie temu, kreatywni modderzy zdążyli już opracować szereg ciekawych modyfikacji do gry Larian Studios.

W SKRÓCIE:

 1. modderzy odblokowali kilka ciekawych opcji w wersji EA gry BG3;
 2. mamy m.in. opcję grania którąś z gotowych postaci lub łupieżcą umysłów, lepiej wyglądającą mapę oraz możliwość dokonania drobnych zmian w mechanice rozgrywki.

Kilkanaście dni temu we Wczesnym Dostępie Steam zadebiutowała gra RPG Baldur’s Gate III. Gracze na razie mogą sprawdzić pierwszy rozdział, a część zawartości jest zablokowana – np. możliwość grania tzw. Origin Characters (mowa o postaciach opracowanych przez twórców, które w EA możemy tylko zrekrutować do drużyny). Okazuje się jednak, że kilka dodatkowych rzeczy można włączyć dzięki modom.

Przykładowo modderce AlanieSP udało się znaleźć sposób na odblokowanie wspomnianej opcji wcielenia się w jedną z postaci stworzonych przez Larian Studios – służy do tego mod Origin Character Unlocker. Z kolei Custom Character Enhancer oferuje dodatkowe możliwości w zakresie dostosowywania wyglądu swojego bohatera, Crispy Map zwiększa rozdzielczość mapy gry, zaś Life Domain i Light Domain umożliwiają zmianę specjalizacji kapłanki Shadowheart. Znalazło się też coś dla osób, którym doskwierają obrażenia od pożarów – Fair Fire sprawia, że są one doliczane na końcu, a nie początku tury (dzięki czemu mamy czas np. na łyknięcie mikstury leczącej).

Nie brakuje też dziwniejszych odkryć, takich jak grywalni Łupieżcy umysłów, czy wzmocnienia dla miecza jednego z bohaterów. Listę najciekawszych modyfikacji znajdziecie poniżej.

Wczesny dostęp BG3 – najlepsze mody

 1. Crispy Map
 2. Custom Character Enhancer
 3. Fair Fire
 4. Life Domain
 5. Light Domain
 6. Origin Character Unlocker
 7. Playable Mind Flayer Race
 8. Sword of Justice Extreme Edition

Przypominamy, że Baldur’s Gate III na razie jest dostępne wyłącznie na komputerach. Po wyjściu z wczesnego dostępu gra zadebiutuje także na platformie Google Stadia.

 1. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
 2. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
 3. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?
 4. Baldur’s Gate 3 – poradnik
 5. Baldur’s Gate III – strona oficjalna