Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 11:23

autor: Góral

Pierwsza rocznica Diablo III. W grę zagrało 14,5 mln osób

Twórcy gry Diablo III ze studia Blizzard Entertainment przygotowali infografikę z ciekawymi cyframi dotyczącymi zeszłorocznego hitu. Bez cienia wątpliwości, tytuł ma się czym chwalić.

Firma Blizzard Entertainment przygotowała infografikę przedstawiającą najważniejsze liczby dotyczące gry Diablo III, która na komputerach PC zadebiutowała rok temu. Można się z niej dowiedzieć chociażby tego, że tytuł szczyci się 14,5 mln unikalnych graczy.

Pierwszy rok Diablo III za nami. - Diablo III - infografika przygotowana po roku obecności gry na rynku - wiadomość - 2013-05-22
Pierwszy rok Diablo III za nami.

Przez pierwszy rok na rynku Diablo III osiągnął naprawdę wiele. Średnio dziennie w „trójkę” gra 2,1 mln osób, którzy spędzają przy tej produkcji 8,2 mln godzin (łącznie nabito już 2,8 miliarda godzin). Do tej pory stworzono 67,1 mln postaci, a najpopularniejszą z nich jest Demon Hunter (13,5 mln).

Czytając dalej zauważamy, że na normalnym poziomie trudności Diablo III zostało ukończone przez 33% (22,5 mln) wszystkich bohaterów, natomiast tylko 6% z nich (4,3 mln) udało się pokonać grę w trybie Inferno. W grze jest 12,7 mln postaci, które osiągnęły 60 poziom doświadczenia. Fajną ciekawostkę stanowi fakt, że gdyby każdą sztukę złota z gry zamienić w ziarenko ryżu, to cała populacja ludzi wyżywiłaby się nim przez 4 dni. Warto także zdać sobie sprawę z tego, że przy Diablo III spalono przeszło 4,7 mld kalorii, co przekłada się na 8597806 hamburgerów Big Mac z McDonaldsa.

Infografika z gry Diablo III. - Diablo III - infografika przygotowana po roku obecności gry na rynku - wiadomość - 2013-05-22
Infografika z gry Diablo III.

Więcej informacji znajdziecie na udostępnionej infografice. Przy okazji warto przypomnieć sobie naszą recenzję gry. Obecnie tytuł przenoszony jest na konsole PlayStation 3 i 4, jednak nie znamy jego terminu premiery.