Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 08:22

autor: Góral

Diablo III - tajniki konwersji na PlayStation 4

Firma Blizzard Entertainment opublikowała nagranie wideo, na którym deweloperzy opowiadają o wersji gry Diablo III dedykowanej konsoli PlayStation 4. U nas możecie obejrzeć ten materiał w polskiej wersji językowej (napisy).

Przygotowaliśmy dla Was spolszczone (napisy) nagranie wideo, na którym twórcy gry Diablo III opowiadają o porcie swojego hitu na konsolę PlayStation 4. Można się z niego dowiedzieć o wykorzystaniu wszystkich głównych funkcji „czwórki”.

John Hight i Josh Mosqueira z firmy Blizzard Entertainment na powyższym materiale przedstawiają promowane przez Sony funkcje nowego sprzętu. Jest więc mowa o porządnej oprawie graficznej, wykorzystaniu panelu dotykowego umieszczonego na padzie czy o wchodzeniu w interakcje z innymi graczami dzięki opcjom społecznościowym. Krótko pisząc, przyszli posiadacze PS4 mają dostać bardzo dobry tytuł.

Pecetowe Diablo III ukazało się 15 maja 2012 roku. Gra zebrała znakomite recenzje na całym świecie (średnia na serwisie Metacritic wynosi 88 punktów), w tym i u nas. Czarny wystawił prawie maksymalną ocenę, a dodatkowo stwierdził, że „chociaż obecnie Diabeł boryka się z pewnymi problemami technicznymi, a niektóre z zastosowanych rozwiązań wydają się kontrowersyjne, to jednak zaproponowany model zabawy jest prawdziwie ponadczasowy”.

Diablo III ukaże się na konsolach PlayStation 3 i 4. - Diablo III - tajniki konwersji na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-05-21
Diablo III ukaże się na konsolach PlayStation 3 i 4.

Konsolowa edycja gry Diablo III została zapowiedziana podczas konferencji, na której ujawniono konsolę PlayStation 4. Miesiąc później zaprezentowano pierwszy gameplay z wersji na PS3. W międzyczasie pojawiły się plotki głoszące konwersję na Xboksa 360. Pierwotna, PC-towa odsłona, sprzedała się w zeszłym roku w nakładzie przekraczającym 12 mln egzemplarzy.