Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2010, 09:30

autor: Sarge

Piąta mapa do odblokowania w Bad Company 2: Vietnam

Śledząc doniesienia na temat dodatku Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2 zapewne wiecie już, że ma on w sobie zawierać cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej. Okazało się jednak, że to nie wszystko. Studio DICE pozwoli nam bowiem odblokować piątą, jednak do jej odkrycia potrzeba będzie trochę czasu.

Śledząc doniesienia na temat dodatku Vietnam do gry Battlefield: Bad Company 2 zapewne wiecie już, że ma on w sobie zawierać cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej. Okazało się jednak, że to nie wszystko. Studio DICE pozwoli nam bowiem odblokować piątą, jednak do jej odkrycia potrzeba będzie trochę czasu.

To arena o nazwie Operation Hastings, znana już zapewne posiadaczom wydanego na pecetach w 2004 roku Battlefield Vietnam. Teraz została oczywiście odpowiednio zmodyfikowana graficznie i przystosowana do zaawansowanego systemu zniszczeń, jaki obowiązuje w najnowszej odsłonie. Jej krótką prezentację możecie obejrzeć na nowo udostępnionym zwiastunie.

Piąta mapa do odblokowania w Bad Company 2: Vietnam - ilustracja #1

Warunkiem jej odblokowania będzie wykonanie łącznie 69 milionów tzw. akcji drużynowych przez każdą społeczność graczy na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC. Do takich czynności zaliczamy choćby podanie apteczki lub amunicji partnerowi, przywrócenie go do życia, czy naprawę pojazdu. Stosowny licznik zostanie uruchomiony w momencie premiery rozszerzenia i kiedy serwery zarejestrują wyznaczoną ilość takich pomocy w zespole, wszyscy użytkownicy danej platformy automatycznie otrzymają dostęp do wspomnianej już piątej mapy.

To nie pierwszy raz, gdy studio DICE organizuje podobną akcję. Wcześniej specjalne warunki spełniać musieli posiadacze konsolowego Battlefielda 1943. Tam do odkrycia mapy Coral Sea potrzebne było nabicie łącznie 43 milionów fragów na każdej z platform. Zaledwie tygodnia potrzebowali na to użytkownicy Xboksa 360, podczas gdy właściciele PlayStation 3 „pomęczyli się” kilka dni dłużej. Ciekawe jak dużo czasu poświęcimy tym razem na osiągnięcie wyznaczonego limitu?

Dodatek Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam będzie dostępny do pobrania jedynie za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej. Premiera edycji pecetowej na EA Store i Steamie nastąpi już 18 grudnia, podczas gdy posiadacze konsol poczekają do 21 grudnia, a nawet dzień dłużej w przypadku europejskich graczy na PlayStation 3. Cena rozszerzenia została ustalona na poziomie 1200 punktów Microsoftu lub 15 dolarów (ok. 45 złotych bez podatku VAT).

Piąta mapa do odblokowania w Bad Company 2: Vietnam - ilustracja #2

Warto dodać, że komputerową wersję rozszerzenia w Polsce zakupimy także w zwykłych sklepach. W pudełku nie znajdziemy jednak fizycznego nośnika z zapisanymi danymi, a jedynie kod uprawniający do ich pobrania. Sugerowana cena tego produktu wynosi 49 złotych, a w Sklepie GRY-OnLine znajdziecie go nawet kilka złotych taniej.

Battlefield: Bad Company 2 – Vietnam wzbogaca podstawową edycję gry o zawartość związaną z wojną w Wietnamie. Oprócz dodatkowych map dostaniemy też 15 typów broni prosto z tego okresu oraz 6 pojazdów, nad którymi przejmiemy kontrolę. Poza tym odblokujemy również dziesięć nowych Osiągnięć/Trofeów, a w tle przygrywać będzie ścieżka dźwiękowa z lat 60. ubiegłego wieku.