Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2012, 18:20

autor: Ender

Petycja w sprawie pecetowej wersji GTA V ma już ponad 110 tysięcy podpisów

Internetowa petycja, w której gracze proszą Rockstar Games o wydanie pecetowej wersji GTA V, zdobyła już ponad 110 tysięcy podpisów. Jej pomysłodawcy liczą w sumie na 150 tysięcy głosów zawiedzionych graczy, które jak sądzą skłonią dewelopera do odpowiedzi.

Rockstar nadal nie zapowiedziało oficjalnie pecetowego GTA V, mimo to sklepy internetowe czy ludzie związani z branżą nie mają wątpliwości co do tego, że powstanie - Petycja w sprawie pecetowej wersji GTA V ma już ponad 110 tysięcy podpisów - wiadomość - 2012-12-01
Rockstar nadal nie zapowiedziało oficjalnie pecetowego GTA V, mimo to sklepy internetowe czy ludzie związani z branżą nie mają wątpliwości co do tego, że powstanie

Prawie dwa tygodnie temu w sieci pojawiła się elektroniczna petycja skierowana do studia Rockstar Games. Jej twórcy proszą w niej dewelopera o wydanie pecetowej wersji gry Grand Theft Auto V. Zwracają uwagę na to, że cykl jest od początku związany z platformą PC i to właśnie na niej był w stanie rozwinąć skrzydła, między innymi, dzięki społeczności moderskiej. Po tym jak informacje o inicjatywie rozprzestrzeniły się w serwisach branżowych, liczba wirtualnych podpisów graczy zaczęła błyskawicznie rosnąć i w tej chwili przekroczyła już 110 tysięcy. Pomysłodawcy postanowili więc zwiększyć do 150 tysięcy próg, po którego osiągnięciu prześlą petycję do producenta serii licząc na jego odpowiedź.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Do tej pory Rockstar nie potwierdził czy i kiedy ukaże się komputerowa wersja produkcji. Nie oznacza to jednak, iż stoi ona pod jakimś ogromnym znakiem zapytania. Od wielu lat kolejne części GTA ukazują się bowiem zawsze w pierwszej kolejności na konsolach, by dopiero po pewnym czasie pojawić się na PC. W przypadku ostatniej odsłony serii opóźnienie wyniosło 7 miesięcy. Przygotowywanie petycji i dużej akcji wokół pecetowej konwersji gry wydaje się więc pewnym nieporozumieniem i nadgorliwością ze strony fanów, z niecierpliwością oczekujących jakichkolwiek nowych informacji na jej temat. Oczywiście, idealną sytuacją, zapobiegająca tego typu małej histerii, byłaby ta, w której GTA V debiutuje równocześnie na trzech platformach. Niestety, na razie niewiele wskazuje na to, by tak się miało stać.

  1. Petycja w sprawie pecetowego GTA V
  2. Grand Theft Auto marzeń, czyli wszystko, co wiemy o GTA V!