Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2012, 18:42

Plany rozwoju PlanetSide 2 - bitwy morskie, inwazja obcych, budowa baz i elementy MOBA

PlanetSide 2 już teraz jest masywną grą, ale jej obecna zawartość do jedynie pierwszy krok na drodze do zrealizowania pełnej wizji twórców. Autorzy podzielili się właśnie swoimi pomysłami na nowe elementy, które mają zostać wprowadzone w ciągu najbliższych trzech lat.

Twórcy PlanetSide 2 mają ambitne plany dalszego rozwoju gry. - Plany rozwoju PlanetSide 2 - bitwy morskie, inwazja obcych, budowa baz i elementy MOBA - wiadomość - 2012-12-01
Twórcy PlanetSide 2 mają ambitne plany dalszego rozwoju gry.

Gra MMOFPS PlanetSide 2 już w fazie beta testów cieszyła się sporym powodzeniem, a po premierze jej popularność naturalnie znacznie wzrosła. Autorzy nie zamierzają osiadać na laurach. Zamiast tego mają bardzo ambitne plany dalszego rozwijana produkcji i właśnie podzielili się swoimi pomysłami na najbliższe trzy lata. Jednocześnie zaznaczyli, że są to jedynie propozycje i wiele zależeć będzie od opinii samych użytkowników.

  1. Recenzja gry PlanetSide 2 - Battlefield XXV wieku
  2. PlanetSide 2 – oficjalna strona gry

W przyszłości mają pojawić się puste (częściowo lub całkowicie) kontynenty, które budynkami zapełnią sami gracze. Tak stworzone bazy będą oczywiście mogły stać się celem ataku nieprzyjacielskich frakcji. Współgrać z tym ma przypominający RTS-y system wydobywania surowców za pomocą specjalnych pojazdów.<br>Jednocześnie autorzy chcą wprowadzić wojny między całymi kontynentami, co będzie się również wiązało z dodaniem bitew na morzu i specjalizujących się w tym jednostek. Oczywiście, w planach jest również regularna rozbudowa dostępnego arsenału oraz zwiększenie różnorodności maszyn lądowych oraz powietrznych.

Twórcy rozważają również wprowadzenie przeciwników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Nie będzie to jednak przypominało typowego trybu PvE, w którym gracze udają się do konkretnego punktu, gdzie czeka na nich garstka nieprzyjaciół. Zamiast tego autorzy mają ambicję przeprowadzenia prawdziwej globalnej inwazji rasy kosmitów na planetę, podczas której gracze będą musieli odłożyć na bok własne waśnie i połączyć siły przeciwko obcym najeźdźcom. Rozważane jest także wprowadzenie elementów przypominających produkcje typu MOBA. Gracze mogliby wcielić się w dowódcę i wysyłać armię kontrolowanych przez SI żołnierzy na bazę wroga, a następnie sami dołączyć do ataku własną postacią.

Na wszystkie te nowości sporo jeszcze poczekamy, ale twórcy maja również plany na najbliższe tygodnie i miesiące. Wśród nich znalazła się wersja na komputery Mac, wprowadzenie systemu eskortowania jednostek oraz implementacja zmiennej pogody.

Warto podkreślić, że wszystkie te pomysły obejmują jedynie najbliższe trzy lata. Autorzy chcą, aby PlanetSide 2 działało przynajmniej do 2025 roku.