Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2021, 11:48

autor: Qskan

Epic strollował fanów grzebiących w plikach Fortnite

Jak się okazuje, nie potwierdziły się spekulacje odnośnie crossovera pomiędzy Fortnite a marką Family Guy. Domniemana skórka Petera Griffina okazała się jedynie żartem twórców.

Wszyscy, którzy czekali na współpracę pomiędzy grą Fortnite a serialem Family Guy mogą czuć się zawiedzeni. Jak podaje jeden z leakerów związanych z tytułem Epic Games, cała sprawa była wyłącznie żartem twórców, chcących zagrać na nosie data minerom przeglądającym pliki gry w poszukiwaniu sensacji.

Fun Fact: Family Guy w grze był jedynie żartem Epica, by strollować leakerów. Rok temu osoba z Epic Games powiedziała mi, że zaczęli w ten sposób trollować. Właśnie to miała na myśli.

- użytkownik FNBRUnreleased

O możliwości pojawienia się postaci z tej kreskówki w Fortnite zaczęto mówić na początku bieżącego roku, kiedy data minerzy pośród wielu plików gry odkryli jeden zatytułowany „French Fry”, który zawierał grafikę wskazującą na pojawienie się w grze skórki Petera Griffina - głównej postaci serialu animowanego Family Guy. I chociaż pojawienie się tej postaci brzmi absurdalnie, a Griffin niezbyt pasuje do klimatu gry, to fani z niecierpliwością czekali na jego pojawienie się.

Epic strollował fanów grzebiących w plikach Fortnite - ilustracja #1

Mijały jednak miesiące, a „French Fry” wraz z Griffinem w dalszym ciągu pozostawały zagadką. W maju doszło do kolejnego odkrycia - data minerzy zauważyli, że plik z grafiką z kreskówki został usunięty. Upatrywano w tym rychłej zapowiedzi wprowadzenia postaci Griffina do kanonu popkulturowych bohaterów, którzy swoją obecnością uświetnili serwery Fortnite’a. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, a teraz w świetle słów leakera FNBRUnreleased wydaje się, że na tym zakończy się ta historia. Nie można jednak wykluczyć, że Epic Games kiedyś zmieni zdanie i coś, co zaczynało jako żart stanie się faktem, a gracze będą zmagać się w meczach battle royale w skórkach Petera Griffina.