Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2012, 13:35

Pecetowe Dark Souls - fanowska łatka odblokowuje 60 FPS-ów

Fani kontynuują ulepszanie pecetowego Dark Souls. Najnowsza poprawka pozwala silnikowi gry wyświetlać więcej niż 30 klatek na sekundę. Dołącza ona do wcześniejszych nieoficjalnych łatek zwiększających rozdzielczość wyświetlania obrazu i płynność sterowania myszą.

Pecetowe Dark Souls - fanowska łatka odblokowuje 60 FPS-ów - ilustracja #1
Fanowskiego poprawiania Dark Souls ciąg dalszy.

Dark Souls to bez wątpienia wielka gra i jeden z najlepszych RPG-ów ostatnich lat. Tym bardziej smuci kiepska jakość konwersji na PC. Fani nie złożyli jednak broni i postanowili własnoręcznie poprawić wszystkie niedociągnięcia twórców. Najnowszym tego owocem jest nieoficjalna łatka usuwająca ograniczenie prędkości wyświetlania grafiki do 30 klatek na sekundę.

  1. Dark Souls - pobierz poprawkę odblokowującą 60 FPS-ów

Po zainstalowaniu tej poprawki można się cieszyć 60 FPS-ami, o ile tylko Wasz sprzęt dysponuje potrzebną do tego mocą. Warto dodać, że łatka wciąż jest w wersji alpha, więc mogą pojawiać się pewne problemy techniczne. Już teraz jednak projekt jest godny wypróbowania.

Pecetowe Dark Souls - fanowska łatka odblokowuje 60 FPS-ów - ilustracja #2

Przypomnijmy, że to nie pierwsza stworzona przez fanów modyfikacja, która poprawia niedociągnięcia pozostawione przez autorów. Pecetowe Dark Souls zostało zaprogramowane tak, że silnik generuje grafikę jedynie w rozdzielczości 1024x720, a wybór wyższej rozdzielczości sprawia, że obraz jest po prostu odpowiednio przeskalowany. W rezultacie grafika jest mocno rozmyta i nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Na szczęście nie wszyscy użytkownicy pogodzili się z tym niefortunnym stanem rzeczy. Jeden z nich, korzystający z pseudonimu Durante, opracował małą modyfikację, która wymusza na silniku generowanie grafiki w takiej rozdzielczości, jaka jest wyświetlana na monitorze. Po jej zainstalowaniu obraz jest odpowiednio ostry, a cała gra dzięki temu znacznie zyskuje na urodzie. Poprawka nosi nazwę DSfix i jej najnowszą wersję 1.4 można pobrać z oficjalnej strony projektu:

  1. DSfix 1.4 - pobierz

Na koniec warto też zainteresować się fanowską poprawką DSMfix, czyli Dark Souls Mouse Fix, która ulepsza sterowanie myszą, w tym zwłaszcza płynność rozglądania się po świecie gry. Obecnie łatka jest dostępna w wersji 0.7.

  1. Dark Souls Mouse Fix 0.7 - pobierz